Přesto, že se přehlídka produktů a činností spojených se zdravým životním stylem konala v tamní sokolovně, stěžovali si pořadatelé na nepřízeň počasí.

„Chtěli jsme program rozšířit i ven, máme tam i trampolínu pro děti. Navíc, když je škaredě, lidem se ani nechce z domu,“ vysvětlila Vladimíra Macenauerová ze Sokola.

Venku tak zůstali jen dva pánové a tři vozy Toyota, z nichž jeden byl Prius s hybridním motorem. Právě o něj měli lidé největší zájem, mohli si jej vyzkoušet nejen v roli spolujezdce. Dovoleno bylo také vyrazit s ním do ulic jako řidič.

„Podmínkou je mít řidičák a nemít v sobě alkohol,“ usmíval se Dalibor Hebelka z T-motor Zlín, na zklamanou slečnu, která jednu z těchto podmínek již nesplňovala.

V teple sokolovny si zatím přítomní mohli prohlédnout stánky s nejrůznějšími zdravými produkty. Počínaje obuví, přes postele až po bylinné sirupy.

„Sirupy vyrábím již třetím rokem. Sama jsem zájem o bylinky projevila až poté co jsem vážně onemocněla. To bylo před patnácti lety. Pomohly mi,“ vysvětlila Radmila Červinková z Říkovic u Přerova.

Hlavní duší celé akce byla Hana Pecháčková, která v Bystřici pod Hostýnem provozuje kosmetické studio.

„Něco takového ve městě chybělo, inspirovala jsem se v okolních obcích, či Holešově,“ vysvětlila Pecháčková.

Na akci se prezentovala ukázkami netradičního líčení. To pokrylo nejen obličej, ale i ramena a dekolt jejích modelek.

Průběžně v přilehlém sále probíhaly i přednášky na různá zdravotní témata a ozdobou celého programu bylo jednoznačně vystoupení mažoretek.