Zlatým hřebem sobotního dopoledne byl křest publikace, kterou městský úřad vydal u příležitosti padesátého výročí uznání Koryčan za město.
„Cílem slavnosti bylo především to, aby se stmelili občané a radnice. Snažíme se, aby se nejednalo pouze o jeden den v roce, ale aby byl celý rok naplněný sportovními i kulturními akcemi. Aby se zkrátka ve městě něco dělo," nastínil koryčanský místostarosta Lubomír Daníček.

Právě sportu a zábavě patřilo sobotní odpoledne. Jednou z nejočekávanějších událostí dne bylo klání, ve kterém mezi sebou soupeřily čtyři týmy: jeden za město a další tři za každou místní část.

Evakuace zaměstnanců a zákazníků v obchodním centru ve Zlíně Malenovicích
Policie evakuovala obchodní centrum ve Zlíně. Poplach vyvolala fotopast

Na startu se tak sešly Jestřabice, Blišice, Lískovec a Koryčany. Změřily síly v šesti disciplínách. První z nich bylo stavění věže z tenkých dřívek a své jediné prvenství si tam připsal tým z Lískovce.

Druhou disciplínou byla lžíce: tedy co nejrychlejší přenos míčku na polévkové lžíci. Zabodoval tým Jestřabic.

Poté následovaly chůdy, při kterých došlo i na několik krkolomných pádů. První bod si v náročné disciplíně připsal koryčanský tým.

Ve čtvrtém kole pak šlo o nejrychlejší nafouknutí balonku až do jeho prasknutí, v čemž opět zabodoval místní tým z Koryčan.

K požáru kamionu na dálnici D55 u Hulína ve směru na Otrokovice vyjížděli hasiči v pátek po desáté hodině.
Noční požár kamionu způsobil škodu ve výši dvou a půl milionu korun

Poslední dvě disciplíny patřily k těm divácky nejsledovanějším. První bylo pití piva na čas, kde se jako nejrychlejší piják ukázal opět závodník z Koryčan. V pojídání palačinek na čas si vítězství odnesl jestřabický tým.

S celkovým pořadím to však příliš nezamávalo a úplné prvenství si odnesl tým Koryčan.

„Nejtěžší pro nás bylo určitě stavění věže. Já jsem měl i trochu trému, dokonce se mi klepaly ruce, takže jsme si po první disciplíně ani moc nevěřili," svěřil se Deníku závodník vítězného týmu, šestadvacetiletý Roman Kočička, který uspěl právě v pivní disciplíně.

Rozlehlé sídlo nechali v Bystřici pod Hostýnem postavit synové a nástupci německého továrníka Michaela Thoneta.
Thonetova vila je stále spojena s ohýbaným nábytkem

S dalšími koly ale sebevědomí přibývalo. „Po druhé a třetí disciplíně, které jsme vyhráli, jsme si už věřili, načež jsme uspěli i v té čtvrté. Já osobně jsem nejdříve praskl ten balonek, to asi proto, že jsem sportovec. Celkově byli ale soupeři slabí," smál se jeho dvaadvacetiletý kolega František Mateleško.
O soutěžení místních částí šlo letos vůbec poprvé a každá z nich měla své fanoušky i mezi zastupiteli města. „Výhra Koryčan nebyla záměrem, jde o kouzlo nechtěného. I já jako Lískovňák ji nesu statečně," zasmál se místostarosta Lubomír Daníček