Šéfkuchařka Jitka Matušková připravila podzimní degustační menu. „Skládá se z domácí regionální kuchyně. Její chuť byla podpořena víny z Blatničky," řekl jeden z pořadatelů Karel Souček.

Cílem bylo, aby se především všichni dobře najedli. „Vychutnali si jak jídla, tak i víno, ale hlavně se dobře pobavili s přáteli. Užili si celý večer," míní Souček.

Kulinářské akce jsou v Hulíně zatím novinkou. „V létě jsme měli hamburger párty, nyní podzimní kulinárium a na přelom února a března chystáme zabijačku," prozdradil ředitel Kulturního klubu v Hulíně Libor Pecháček.

Druhé hulínské kulinárium by se podle něj mohlo uskutečnit už v květnu. „Ohlasy lidí jsou skvělé, všichni si to moc pochvalovali. Přibližně za půl roku bychom tak rádi uspořádali zase něco podobného," prozradil ředitel.

Celé menu bylo nadmíru zajímavé. „Mě nejvíce oslovil hlavní chod, dančí roláda v jalovcové omáčce neměla chybu," řekl Pecháček.

Návštevníci si vyzkoušeli mnoho chutí, které pro ně mohli být netradiční. „Dýňový krém mě velmi překvapil. Normálně bych si jej asi v restauraci nedal. I když mi chutí připomínal svíčkovou, s rozinkami a raviolkami s hříbky to nebylo vůbec špatné," svěřil se Pecháček.

Zájem lidí předčil všechna očekávání pořadatelů. „Byla to první akce svého druhu a bylo vyprodáno. Nakonec jsme pohostili osmačtyřicet lidí," uzavřel Pecháček.

I hosté odcházeli spokojeni. „Jídlo bylo velmi chutné, perfektně doplněné vínem. Možná akorát na večer bylo pětichodové menu trošku těžké," svěřila se jedna z návštěvnic.

Už se však všichni těší na přístí akci. „Na jaře přijedeme určitě zase. Už se těšíme, jaké meníčko si pro nás připraví," dodala.

Autor: Vendula Pudelková