Nechyběla mezi nimi také paní Marie ze Zlína, která se chtěla setkat nejen s hlavou státu, ale hlavně s prezidentovou manželkou Ivanou.

Zpočátku tak byla trochu zklamaná, že ji neuvidí, protože první dáma už v tu dobu byla na cestě do Prahy, přesto jí úsměv z tváře nezmizel.

„Chtěla jsem jí dát drobnost pro štěstí, právě tady z Hostýna. K panu prezidentovi se přiblížit, to není jen tak, ani nevím jestli si na mne vzpomene," vyprávěla Deníku ještě před příjezdem ostře sledované návštěvy. Z kapsy přitom vytáhla malého, dřevěného, ručně vyřezávaného slona.
„Je posvěcený a měl by být pro štěstí, podívejte, je krásně udělaný," pochlubila se žena. S Ivanou Zemanovou se prý seznámila ještě dávno před tím, než se stala první dámou republiky. Dost často na ni myslí a v duchu jí přeje, aby to všechno zvládla.

„Není to pro ni asi jen tak jednoduché, taková nová role jí úplně změnila život," poznamenala paní Marie. Hostýn je přitom i pro ni samotnou zvláštním místem.

„Víte, nejsem nějak nábožensky přehnaně založená, ale jsem Moravačka a toto je taková naše perla, kam se lidi utíkají, když je jim zle," dodala žena na vysvětlenou, proč právě tady chtěla své dávné známé dárek předat.

Před příjezdem prezidenta dlouho váhala, když ale Miloš Zeman vycházel z baziliky na konci své návštěvy, využila krátké tiché chvíle, přistoupila k němu a dárek mu dala. A prezident ji skutečně poznal, oslovil jménem a poděkoval za dárek i jménem své ženy.

„Chtěla jsem hlavně vědět, jestli si mne ještě pamatuje. Když jsem se s ním naposledy viděla, byl ještě členem sociální demokracie," uzavřela s úsměvem neobvyklé čtvrteční setkání žena.