„Maraton trval přes tři hodiny, ale během cvičení jsme měli tři krátké pauzy. Součástí programu bylo samozřejmě i posilování břišního svalstva a strečink,“ popsala průběh akce jedna z lektorek Gabriela Janošíková.

Ta ve spolupráci se svou kolegyní předváděla cvičícím desítky figur a kroků a motivovala je k výdrži.

Na první pohled to vypadalo, že k poskakování na trampolínách musí být člověk ve skvělé kondici. „Je to náročné, ale není to žádá hrůza. Maraton jsme měli zaměřený především na zlepšení fyzické kondice a celkově na zpevnění těla,“ vysvětlila Janošíková.

Kdo se bál, že jsou trampolínky nestabilní a člověk může při skákání spadnout, byl na omylu. „Trampolínky se nepřevrhnou. Mají v průměru jeden metr a jsou velmi stabilní,“ potvrdila Janošíková.

Cvičení na nich je prý navíc velmi účinné – jak při zpevňování těla tak i třeba při redukci váhy. Velkou výhodou pak je, že skákání nezatěžuje klouby.

Aby však bylo cvičení efektivní, je třeba dodržovat při hopsání několik zásad – například skákat s pokrčenými koleny či zataženým břichem.

„Skáče se celou plochou chodidel, tím pádem po cvičení nebolí záda,“ vysvětluje s úsměvem sympatická lektorka.„Je to opravdu velice efektiví cvičení a kdokoliv bude mít zájem si jej zkusit, může si přijít zacvičit na lekce, které probíhají třikrát týdně,“ zve Janošíková.

Sobotní maraton byla první akce svého druhu, která se v Bystřici konala. „Možná budou následovat i další,“ nevyloučila lektorka.

Lucie Ságnerová