Řidičům projíždějícím Kroměříží komplikují cestování i další uzavírky. Od pondělí je totiž uzavřen nájezd z náměstí Míru do ulice Gen. Svobody. Uzavírka potrvá rovněž do pátku 27. října. Následně od 6. do 11. listopadu bude uzavřena také část ulice Velehradská.

„V obou případech je důvodem obousměrné uzavírky oprava povrchu komunikace, kterou nezajišťuje město,“ popsal vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal.

V prvním případě se uzavírka týká kromě zmíněného nájezdu do ulice Gen. Svobody z náměstí Míru také vjezdu a výjezdu na parkoviště k budově polikliniky.

„Nebylo by totiž technicky možné zajistit výjezd vozidel z parkoviště zpět na kruhový objezd,“ vysvětlil Hanzal.

Od pondělí 23. října je uzavřena ulice Generála Svobody. Uzavírka potrvá do pátku 27. října.
Řidiči, pozor. Centrum Kroměříže čekají další uzavírky

Objízdná trasa je vyznačena dopravním značením.

„Komunikaci opravuje plynárenská společnost, která v místě rekonstruovala plynovod,“ uvedl mluvčí radnice Jan Vondrášek.

Ve Velehradské ulici pak soukromá společnost opraví silnici poškozenou při stavbě kanalizační přípojky vedoucí k novostavbám bytových domů.

„Uzavřen bude úsek od vjezdu do ulice Kpt. Jaroše po vjezd do parkovacího domu. Objízdná trasa bude také vyznačena dopravním značením,“ sdělil mluvčí.

Motoristům momentálně komplikuje život i částečná uzavírka Kotojedské ulice, kde se opravuje kanalizace.

„Silnice je zde až do 31. října uzavřena ve směru od Kotojed do centra města. Uzavírka silnice se týká veškeré dopravy s výjimkou hromadné autobusové dopravy. Pro ostatní vozidla je vyznačena objízdná trasa,“ připomněl Jan Vondrášek.