O postup bojují i tři mladé zpěvačky ze Zlínského kraje. Sám prezident a porotce festivalu Luděk Malár však přiznává, že výběr nebude zřejmě příliš spravedlivý.

„Letos byl asi nejsilnější ročník za celých čtrnáct let. Osmdesát procent semifinalistů zpívalo strašně dobře. Konečné rozhodnutí poroty bude o emocích a také o tom, kdo by podle ní mohl populární hudbě něco přinést. Rozhodují detaily,“ poznamenal Malár.

Ze Šumic na Slovácku přišla zkusit štěstí patnáctiletá Vendula Pančochová. Jak přiznala, při zpívání písničky Dunaj od Josefa Fojty a Emanuela Míška měla celkem trému. „Bohužel na ni trpím. Ale jinak se v Golemu zpívalo dobře. S úspěchem přesto raději moc nepočítám, jsem skromnější typ,“ pousmála se Pančochová, která vyhrála onehdy na pěvecké soutěži Slováckého divadla třetí místo.

Už podruhé byla letos v soutěži Marta Gerlíková z Valašského Meziříčí. Nynější konzervatoristka a sólistka cimbálové muziky Javořina měla pocit, že před čtyřmi roky zvolila špatnou písničku. Právě proto si přišla zasoutěžit ještě jednou, tentokrát se songem Stokrát chválím čas od Karla Gotta. „Konkurence byla velká. I některé velice mladé holky mají skvělé hlasy,“ míní třiadvacetiletá Gerlíková.

S písničkou z vlastního repertoáru se porotě představila Veronika Gondeková ze Zubří na Vsetínsku. Téměř rok zpívá v rock-bluessové kapele. Věří, že postoupí. „Myslím, že mám šanci. Kdybych se dostala do finále, zazpívala bych také píseň z našeho cédé,“ uvedla patnáctiletá semifinalistka.

Kteří soutěžící postoupí do finále, jenž se bude konat v květnu, by měli prozradit organizátoři v neděli ráno.