Ti se v sobotu sešli na Velkém náměstí v Kroměříži při příležitosti tradiční cyklojízdy, kterou město už podesáté připravilo v rámci Evropského týdne mobility.

Letošní trasa byla oproti předchozím ročníkům spíše odpočinková.

„Dříve jsme jezdívali do Kvasic či do Kurovic, kombinovali jsme cyklistiku s jízdou vlakem. Tentokrát jsme ale zvolili úspornější variantu,“ podotkla za organizátory Jana Knapková z kroměřížské radnice.

Do cyklistického úboru a helmu na hlavu si nasadila také europoslankyně Olga Sehnalová z Kroměříže. Žádný ročník si prý nenechala doposud ujít.

„Jezdím většinou sama. Občas vezmu kamarády, ale není to povinné. Záleží na tom, jak kdo z nich má náladu. Nikoho nenutím,“ řekla Deníku Sehnalová.

V nedaleké cílové stanici, tedy v místech Vodního Eldoráda v Postoupkách, však teprve na všechny ta pravá zábava čekala. Svézt se mohli na některé z lodí po řece Moravě, připravený byl dokonce i karneval na vodě.

„Nachystali jsme spoustu atrakcí pro děti i zajímavé akce pro dospělé. Eldorádo funguje třetím rokem, ale letos poprvé jsme jeho nabídku propojili s cyklojízdou. Plavba je také alternativní způsob dopravy. Navíc jsme nechtěli, aby program akce byl každým rokem stejný,“ sdělil za postoupecké přístaviště Zdeněk Butula.