Obyvatelé Vsetína a starostové z okolních vesnic přišli podpořit myšlenku očisty české politické scény. „Přišel jsem kvůli panu Čunkovi. Když se má dělat pořádek s jedním, ať se dělá i s těmi ostatními,“ konstatoval Ladislav Kocůrek ze Vsetína.

Většina demonstrantů ovšem dorazila kvůli podpoře svého bývalého starosty. „Jiří Čunek, který byl po sedm let mým sousedem. Znám ho jako obyčejného, slušného člověka a dobrého tátu,“ uvedla Sylvie Nakládalová ze Vsetína.

Podobně reagoval také další Vsetíňan Josef Scharf. „Nepřišel jsem podpořit anděla Čunka, protože to anděl není. Přišel jsem podpořit občana Čunka, protože si myslím, že je to slušný člověk,“ vysvětlil.

Svého muže se zastala také Pavla Čunková. „Děkuju moc za to, že jste přišli podpořit mého manžela a naši rodinu. A doufám, že jednou bude v naší zemi demokracie fungovat,“ uvedla. Kromě toho potvrdila prohlášení svého muže, že celá kauza je zmanipulovaná. „Jak říká můj muž: Tak to funguje v Praze,“ dodala.

Její slova nakonec potvrdili i místní politici. „Vystupuji proti tomu, jakým způsobem je Jiří Čunek očerňován. Co se kolem něho děje, považuji za neuvěřitelnou snůšku pomluv a mediálních bublin,“ prohlásil Jindřich Ondruš, místopředseda KDU-ČSL Zlínského kraje a krajský radní. Svého kolegu podpořil také vsetínský zastupitel a předseda místních lidovců Libor Podešva.

„Je nám úzko z toho, jaké má naše demokracie problémy. Problém je, že se nám v naší zemi ztrácejí papíry různým ministerstvům, předtím se ztráceli lidi, snad tak daleko nedojdeme,“ posteskl si.

Samotný Čunek se demonstrace neúčastnil kvůli pracovním povinnostem. „Podpora mě velmi těší. Vyjadřuje, že mě lidé ve Vsetíně znají a nenechají se manipulovat,“ řekl Čunek.