„Na soutěžní úkol měli čtyři hodiny. Tématem bylo tentokrát Kouzelné léto, vytvořit museli soutěžící atrapu dortu a čtyři figurky," vysvětlila zástupkyně ředitele pro obory pro žáky se speciálně vzdělávacími potřebami Svatava Mlčochová.

Každé družstvo bylo nakonec oceněno, vždy po třech se totiž umístila v bronzovém, stříbrném nebo zlatém pásmu.

První místo ve zlatém pásmu obsadili soutěžící ze Střední školy gastronomie, hotelnictví a lesnictví v Bzenci, na druhém skončili žáci z odborného učiliště Chroustovice a na třetím místě domácí tým z hotelové školy a služeb v Kroměříži. Studentky z Kroměříže svůj soutěžní výrobek nazvaly Dovolená u moře.

„Vymysleli jsme to společně s paní učitelkou i se spolužáky. Časový limit pro nás nebyl až tak velký problém, myslím že jsme to stihly celkem dobře, jen asi posledních deset minut bylo horších, to jsme byly trochu v presu," řekla starší z družstva Nikol Nováková, která studuje třetí ročník.

Soutěže se zúčastnila i v loňském roce. „Byla jsem možná ještě víc nervózní než poprvé, protože už jsem věděla do čeho jdu. Nervozita se tedy odrazila i ve výsledku, ale i tak myslím, že jsme to zvládli docela dobře," usmála se soutěžící.

Její kolegyni v dvojici byla studentka prvního ročníku Tereza Miščáková z Břestu.

„Byla jsem samozřejmě nervózní, hlavně tedy ze začátku. Myslím si ale, že se nám to povedlo moc pěkně," uzavřela spokojeně studentka kroměřížské školy.