Kromě stálic se mohou návštěvníci těšit i na řadu novinek.

„Tahákem bude už v pátek od 19 hodin Vánoční kamion Coca-Cola,“ zmínil Pavel Konečný.

Vánoční atmosféru budou moci lidé i letos nasát na Výstavišti Kroměříž, kde chystáte akci nazvanou Andělské Vánoce. Jak byste tuto akci popsal?

Andělské Vánoce jsou už vstupenkou do nejkrásnějšího období roku. Budou třídenní, od pátku 1. prosince do neděle 3. A protože jde o první adventní víkend, tak je jasné, že nám jde o nastolení té pravé sváteční nálady.

Bude mít výstaviště i letos svůj vlastní vánoční strom, jako tomu bylo loni?

Vánoce na Výstavišti Kroměříž bez pořádného vánočního stromu být samozřejmě nemohou. A mohu už teď říci, že jeho výzdoba bude nesmírně barevná a oku lahodící. Umístíme jej do haly a nazdobíme i jeho okolí.

Anketa o nejkrásnější Vánoční strom v roce 2023
VÁNOČNÍ ANKETA: Nominujte nejkrásnější vánoční strom z Kroměřížska

Andělské Vánoce potrvají tři dny. Co všechno lidé během této doby na výstavišti uvidí?

Chceme veřejnost pozvat třeba na pestré ukázky rozličných tradičních a někdy i méně známých řemesel. Nemohou chybět výtvarné dílničky, do nichž se mohou zapojit dospělí ale hlavně děti. Budeme mít výstavu betlémů a rozhodně se lidé mohou těšit na tradiční nápoje a adventní dobroty. Na jednu věc si dovoluji upozornit speciálně, bude mít jistě mnoho příznivců. Tahákem bude už v pátek od 19 hodin Vánoční kamion Coca-Cola.

Součástí jsou i takzvané Čtyřnohé Vánoce. Akce, která se zaměřuje na domácí mazlíčky. Co všechno jste si pro ně připravili?

Čtyřnohé Vánoce jsou důkazem toho, jak moc mají lidé své zvířecí mazlíčky rádi. Budeme mít otevřenu speciální restauraci s pamlsky pro naše čtyřnohé kamarády. Pro jejich majitele pak samozřejmě připravíme množství vánočních dárků, kterými potěší své zvířecí miláčky. A nebude chybět ani fotokoutek pro společné fotografie.

Znamená to tedy, že mohu na tuto akci přijít i se psem či jiným zvířetem?

Rozhodně ano.

O týden později se výstaviště promění v Severní pól. Co přesně si pod tím představit?

Santovu vesničku u nás na výstavišti otevřeme v pátek 8. prosince. Budeme mít unikátní expozici Severní pól. V ní pak nádhernou výstavu plyšových ledních medvědů, tučňáků a sobů. A když Santova vesnička, tak je jasné, že dorazí i Santa a rozhodně nezapomene na dárečky.

Vánoční Coca-Cola kamion zavítá v pátek do Kroměříže. Přijde i Santa se skřítky
Vánoční Coca-Cola kamion zavítá v pátek do Kroměříže. Přijde Santa se skřítky

V pátek je v plánu také Svařák a grog s kapelou Polygon Rock. Dojít by mělo i na Krampus čerty. Kolik jich do Kroměříže přijede?

Až se setmí, tak někdy kolem 17. hodiny se přidá zábava pro dospělé. To bude akce Svařák a grog s kapelou Polygon rock. Počítáme s tím, že pekelníci dorazí dva a dotvoří atmosféru čertovské zábavy. Oni krampusáci působí docela děsivě, ale já mohu slíbit, že na děti i jejich doprovod budou hodní.

Prosincové akce na Výstavišti Kroměříž

1. - 3. 12. Andělské a čtyřnohé Vánoce
8. 12. Severní pól na Výstavišti
8. 12. Svařák a grog s kapelou Polygon rock
17. 12. Chovatelské trhy