A návštěvu podle tamních správců není třeba odkládat: Cimburk je totiž otevřen celoročně.

„Jsme na návštěvníky připraveni. Jen za uplynulé dva víkendy navštívilo hrad téměř sedm set výletníků," potvrdil kastelán Cimburku Pavel Kudlička. Občanské sdružení Polypeje, které hrad spravuje, zároveň představilo plán kulturních akcí na letošní rok.

Na nadcházející měsíc lákají na hrad na košt vína, který se uskuteční 24. května. Na 7. června pak organizátoři připravili Setkání malých pivovarů. Obě akce doplní i doprovodný program v podobě hudebních vystoupení.

Pro malé a velké diváky je na 28. června připraven Šermířský a divadelní den. Víkend plný šermířů a zábavy se uskuteční také 12. a13. července.

Příznivci folkové hudby si pak mohou užít koncert skupiny Hazard z Brna 19. července. „Den múz je pak akcí s nejdelší tradicí. Na Cimburku se koná už od roku 2000," podotkl mluvčí občanského sdružení Polypeje Petr Svoboda.

Letos se uskuteční 16. srpna a kromě pestré výstavy různorodého umění zahrnuje také tvůrčí dílničky, koncert nebo ukázky dravců.

Poslední srpnovou sobotu se pak Cimburk zapojí do Hradozámecké noci, kdy mají návštěvníci jedinečnou možnost prohlédnout si nasvícený hrad ve večerních hodinách. A ani tady nebude chybět doprovodný program v podobě ohňové show.

Kulturní akce na Cimburku 2014:

24.5. V. Cimburský košt vín: 
vystoupí cimbálová muzika 
z Vacenovic

7.6. Setkání malých pivovarů: vystoupí kapela Hazard a lidová harmonikářka Tereza

28.6. Šermířský 
a divadelní den: 
vystoupí šermířské skupiny In Taberna a Nuntius Regis, dále pak ochotníci z Koryčan s divadelním představením Bílá paní

12.7. a 13.7. Šermířský víkend: vystoupí šermířská skupina Armet z Vyškova

19.7. Folková nota: 
vystoupí kapela Hazard z Brna

16.8. Den můz: 
ukázka dravců, vystoupí kapela Hubertus, výstava historických kostýmů, obrazů, ukázka tradičních řemesel: kovářská dílna, keramická dílna, řezbářská dílna, batikovací dílna, výroba šperků a mnoho dalšího

30.8. Hradozámecká noc: 
večerní a noční prohlídky osvětleným hradem, fireshow, alchymistická dílna v hradním sklepení, posezení u táboráku

Začátek akcí je vždy ve 
14 hodin, pouze Hradozámecká noc začíná od 18 hodin.