„Je hrozné, co se tam stalo. Ale určitě to nijak neovlivní mé rozhodnutí jet tam na pět měsíců na studijní pobyt," popisuje své aktuální dojmy.

Myšlenky, které jí běží v hlavě, pochopitelně směřují k její vlastní bezpečnosti. „Nemám strach, že by se mi během pěti měsíců, které ve Francii strávím, mělo něco strašného stát," uvažuje. Nemyslí si totiž, že by zrovna městu Lorient, kde bude studovat, hrozilo nebezpečí. „Útoky jsou na velká města a toto má jen asi šedesát tisíc obyvatel," zdůvodňuje.

Alena Frydrychová se nebojí ani cestovat po zemi, protože připletení se k takové situaci je podle ní spíše souhra náhod. „Stejně jako se může člověk přimotat k teroristovi, který na sobě odpálí bombu, tak se může stát cokoliv jiného. Nad tím člověk nesmí přemýšlet," myslí si.

S rodiči zatím aktuální situaci neřešila, nemyslí si však, že by ji od cesty odrazovali. „Ale určitě budou mít strach a to mi budou dávat najevo," myslí si studentka Frydrychová. Své rozhodnutí vycestovat za zkušenostmi a zážitky však jen tak nezmění.

Autor: MICHAELA VAŇHAROVÁ

Související: Neštěstí v Nice šokovalo a zasáhlo i obyvatele Kroměřížska