Stane se tak díky tomu, že zastupitelstvo v Chropyni odsouhlasilo návrh na změnu územního plánu zaručující výstavbu nákupního centra. Ta by měla začít nejpozději do června 2008.

Za výstavbou obchodu není přání lidí, ale snaha společností

Za plánovanou výstavbou ovšem nestojí hlas lidu, nýbrž zvyšující se zájem obchodních sítí.
„Stavět se nebude na základě výsledků nějakých anket. Spíš je za tím snaha obchodních řetězců pronikat i do malých obcí,“ nastínil vedoucí odboru pro výstavbu a životní prostředí v Chropyni Jiří Pospíšil. Podle něj se město na vybudování marketu nebude nijak finančně podílet.

„Není to naše investice, ale soukromá záležitost investora,“ řekl Pospíšil.
Náklady na realizaci bude hradit jedna zlínská projektantská a stavební firma. Stále však nikomu z radnice není jasné, kterou síť bude plánované nákupní středisko reprezentovat.
„Toto ještě nevíme, zatím je to pro nás neznámý řetězec,“ připustil Pospíšil.

Doposud neznámý nákupní řetězec bude stavět poblíž centra města

Chropyňští radní alespoň vyřešili otázku stavební plochy, která dříve byla předmětem sporů. Lokalita navrhovaná ještě minulým zastupitelstvem totiž zasahovala do chráněné přírodní rezervace v blízkosti místních rybníků. To se nelíbilo současnému starostovi Radovanu Macháčkovi.

„Toto rozhodnutí bylo špatné. Proto jsme jej po volbách zastavili a v této lokalitě stavět nechceme,“ uvedl v rozhovoru pro Deník starosta. Nyní je již jasné, že by měl supermarket vyrůst poblíž centra na rohu Komenského a Ječmínkovy ulice. Jak vyplynulo z červnového průzkumu Deníku, spokojeni budou i obyvatelé Chropyně a jejího okolí. Těm jediný obchod ve městě příliš nevyhovoval a často jezdili nakupovat jinam.

„Potřebovali bychom jiný, větší obchod. Objevila by se tu tak zdravá a potřebná konkurence,“ postěžovala si před časem v anketě důchodkyně Jarmila Matyášová.

VÍCE ZPRÁV Z REGIONU NALEZNETE NA: http://kromerizsky.denik.cz/zpravy_region/