Oprava byla podle tamního starosty Radovana Macháčka už nezbytná a její nutností se zabývalo už předešlé vedení města. „Šlo hlavně oto, že se zpřísnily hygienické normy a koupaliště už nesplňovalo požadované podmínky. Proto jsme si dali jeho rekonstrukci ido volebního programu,“ poznamenal starosta.

Před dvěma lety zastupitelé požádali ministerstvo financí odotaci. „Tenkrát jsme dostali třináct a půl milionu ze státního rozpočtu. Doplnili jsme ji jedním a půl milionem zvlastních prostředků a vroce 2007jsme se pustili do oprav,“ nastínil Macháček.

Náročná byla druhá etapa, při které se musely odpojit bazény od technologie. „Dělníci například rozmístili inženýrské sítě nebo napojili nová potrubí. Změnil se icelkový vzhled koupaliště,“ uvedl starosta.

Vsoučasné době čeká na bazény vylepení umělou hmotou, dodělávají se rekonstrukce chodníků a terénní úpravy včetně nerezových brodítek. „Celková oprava přijde na několik desítek milionů. Lidé si můžou říct, že to nemohlo být až tak drahé, ale je třeba si uvědomit, že většina peněz šla do vybavení budov a do podzemních prací,“ podotkl Macháček.

Podle starosty je koupaliště dnes už těsně před otevřením. „Sezónu chceme zahájit 20.června zkušebním provozem, abychom se přesvědčili, že veškeré systémy pracují, jak mají. Počítáme stím, že ještě příští rok budou dělníci dokončovat práce, jako je například oplocení areálu či výsadba zeleně,“ nastínil starosta.

Datum otevření si zastupitelé nevybrali náhodou. „Přesně před osmatřiceti lety bylo otevřeno poprvé, proto chceme všechno stihnout právě do zmíněného termínu,“ vysvětlil Macháček.

Zastupitelé si jsou vědomi toho, že celková rekonstrukce bude stát více než čtyřicet milionů korun. „Je to hodně, ale my koupaliště opravujeme pro další minimálně tři generace a chtěli bychom, aby vydrželo alespoň dalších třicet osm let,“ přál si starosta.

Na zahájení koupací sezóny se obyvatelé Chropyně těší už teď. „Koupat se chodíme pravidelně. Jen je mi líto, že už tam nebudou skákací můstky. Zase tam ale přibudou jiné atrakce. Bude to výborné už kvůli našim malým dětem,“ pochvaluje si Jiří Chrastina.

Na zahájení sezóny se těší iškoláci. „Chodívám se koupat se setrou. Nejvíc oprázdninách, to tam vydržíme celý den až do zavírací hodiny. Chtěla bych se podívat, jak je opravené už ten první den, kdy ho otevřou,“ přeje si čtrnáctiletá Pavlína Zubíková.