Turisté z Kroměřížska zájezdy kvůli zákazu dovozu masa nevraceli


„O zájezdy do Chorvatska je pořád velký zájem. Zatím je počet prodaných dovolených srovnatelný s loňským rokem,“ řekla Pavlína Plevová z kroměřížské cestovní agentury EvaCo.

Ačkoliv Chorvatsko přijalo před časem dva nové zákony, které mohly některým lidem cestu k moři znepříjemnit, oba však nepřiměly zájemce o dovolenou u Jadranu zájezdy vracet. První rozhodnutí o zákazu dovozu masa, masných výrobků a mléka v osobních zavazadlech, naštěstí chorvatská vláda ve středu odvolala. Druhou novinku, a to nutnost vyplňovat a úředně ověřovat formulář pro nezletilé cestující bez rodičů, zatím zachovala.

„Prodej zájezdů je přesto skvělý. Poprask kolem obou zákonů byla jen bublina, která zase splaskla. Vůbec nic jsme si z toho nedělali,“ zhodnotil situaci Vojtěch Formánek z Marion Tour v Kroměříži.

Jeho slova potvrdil i Josef Křetinský z kroměřížské cestovní kanceláře Frčíme. „Chorvatsko je pořád nejoblíbenější. Žádny pokles zájmu jsme nezaznamenali,“ dodal.

Z chorvatských omezení si nedělali těžkou hlavu ani turisté. „Do Chorvatska jezdím snad každý rok. Je tam krásně. Pokud budu mít příležitost, pojedu tam určitě i toto léto,“ prozradila studentka Hana Vítková z Kroměříže.
Mezi další oblíbené destinace podle cestovních kanceláří patří Egypt, Tunisko a Řecko. „Po Egyptě a dražších dovolených je poptávka spíše ve větších městech,“ nastínila agentka Pavlína Plevová. „My občas prodáme zájezd do Řecka, ale to je většinou jako last minute,“ dodala.

TEREZA VERBÍKOVÁ