Radnice zatím nic nechce slibovat, místostarosta Rudolf Seifert ale opatrně prozradil, že ve fázi příprav je oprava chodníků v ulici Masarykova. „O této investici právě jednáme, nic ale zatím jisté není. Pokud se skutečně bude realizovat, je možné, že se nového chodníku obyvatelé dočkají ještě letos,“ nastínil Seifert.

Dodal ale, že plány může radnici i dělníků zkomplikovat také zima.

Ani radnice sama nezastírá, že právě chodníky jsou ve městě problémem, který se táhne už roky.

„Asi před čtyřmi lety iniciovalo místní mateřské centrum akce, která měla dokázat, jak špatně se maminkám jezdí po místních ulicích. Procházeli jsme tehdy město s panem starostou právě s maminkami s kočárky. Třeba nájezdy na chodníky pro ně tehdy byly dost problematické,“ vzpomíná Seifert.

Hodně z nich bylo od té doby upraveno a vyhovuje i jako bezbariérový přístup. „Problém je ale pořád v tom, že i když je nájezd dobře sjízdný, navazuje na poničený chodník,“ povzdechl si místostarosta.

O tom, že chození po holešovských ulicích není žádný med, ví třeba i Jaroslav Sekera. „Například v ulici Sušilova je spousta vyviklaných dlaždic. Než po dešti ulici přejdu, mám úplně mokré nohavice,“ stěžuje si obyvatel.

Nespokojená je i Jana Rohálová. „Některé chodníky jsou hodně neudržované, třeba chůze na podpatcích je skoro nemožná,“ řekla Deníku Rohálová.