Z ostatních vozovek ve Zlínském kraji již sníh většinou zmizel, motoristé se s ním setkají jen na některých menších cestách ve vyšších polohách, v lesních úsecích nebo na místech, která silničáři v zimě neudržují. Silnice jsou tak většinou holé a vlhké, řidiči by neměli podcenit riziko možné námrazy.

Ve Zlínském kraji je ráno oblačno až zataženo, místy fouká slabý vítr. Teplota se pohybovala od minus pěti do minus dvou stupňů Celsia

Čekejte mráz, sníh i sněhové jazyky

Region - Předpověď počasí asi potěší především milovníky bruslení v přírodě. Koncem týdne totiž podle meteoroložky Dagmar Honsové citelně přituhne.

„Ve čtvrtek se budou teploty pohybovat mezi jedním a dvěma stupni pod nulou, v pátek by ale měly klesnout v odpoledních maximech až k minus pěti stupňům, o víkendu by se pak teplota mohla dostat až k minus šesti stupňům," přiblížila meteoroložka.

Po ránu ale bude samozřejmě chladněji. Ve čtvrtek kolem šesti stupňů pod nulou, v pátek ještě o dva stupně méně.

Obloha by přitom měla být oblačná až polojasná. Nejméně oblačnosti a zároveň největší mráz čeká meteoroložka v sobotu ráno, kdy rtuť teploměru spadne až ke dvanácti stupňům Celsia pod nulu.

Sněžit bude víc před víkendem a přibýt by měly dva až tři centimetry sněhu.

Řidiči by ale měli být ve střehu. „Kvůli silnějšímu větru ve čtvrtek a v pátek se totiž na silnici mohou objevit sněhové jazyky. Jízdu navíc bude v některých místech komplikovat i mrznoucí mlha," upozornila Honsová. (voj)