Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) se totiž pro letošek rozhodlo dát do pořádku necelé čtyři kilometry silnice mezi obcemi Cetechovice a Střílky.

„Investiční záměr je už schválen. Rekonstrukce silnice o délce 3,8 kilometru přijde odhadem na padesát milionů korun,“ potvrdila Deníku Jitka Šrabalová z ŘSZK, které nyní připravuje výběrové řízení na zhotovitele stavby.

„Jakmile budeme znát vítěze, naplánujeme opravu. Uskuteční se určitě letos. Zahájení stavby bude pravděpodobně po letních prázdninách,“ plánuje Škrabalová s tím, že rekonstrukce silnice je rozložena do dvou let.

Obce se dočkaly, starostové z toho mají radost

Opravu poničeného několikakilometrového úseku starostové dotčených obcí samozřejmě jen vítají.

„Cesta je ve velmi špatném stavu. Nejde ani tak o výtluky, ty jsou zadělané. Ale silnice silně připomíná kostitřas,“ posteskl si například starosta Střílek Milan Endlicher.

Starostka Cetechovic Eva Váňová zase poukazuje na to, že nejkatastrofálnější je ve zmíněném úseku část, kde se nachází odbočka na obec Chvalnov Lísky.

„Povrch cesty je tam hodně zvlněný. Jsme rádi, že konečně došlo na opravu,“ řekla Váňová.

V zoufalém stavu je i úsek přes Jarohněvice. Jeho rekonstrukci ale ŘSZK nechystá.

„Máme ji sice připravenou stavebně, o realizaci se však postará Ředitelství silnic a dálnic, které cestu používalo v souvislosti se stavbou dálnice D1,“ podotkla za ŘSZK Jitka Škrabalová.

V rámci rekonstrukce silničního tahu Kroměříž Jestřabice nechalo ředitelství silničářů doposud opravit celý průtah Roštínem a úsek mezi touto obcí a Cetechovicemi.