V komentáři na článek o rozdělení policejního obvodního oddělení Hulín se objevilo upozornění, že někteří mladí motoristé využívají známé chrášťanské zatáčky a celkově silnice mezi motelem Jerry a Chrášťanami jako vhodné místo k vyzkoušení sílu motorů ve svých autech.

„Mám malého syna, a chodím s ním na malé procházky mimo jiné i po silnici III/05511 směrem k Hulínu. A když v zatáčce, která vynáší, směrem na vás proletí nepřiměřenou rychlostí stěží plnoletý pitomec, který nemá na autě ani SPZ, zamrazí z toho,“ zlobí se na webových stránkách města uživatel s nickem Pepa Kouřil.

Starosta města podle svých slov zatím netušil, že by se nezodpovědní řidiči po zmíněné trase proháněli.

„Víme o tom, že podobné závody se konají na parkovišti u hřiště nebo třeba na cestě z Hulína na Břest, která je teď uzavřena. Na taková místa často posíláme policii, aby sjednala pořádek,“ vysvětlil starosta Roman Hoza.

I v tomto případě podle něj zástupci města dají policistům tip na problematické místo. Fakt, že lidé potíže v dopravě řeší přes příspěvky na internetu, se ale starostovi nezamlouvá.

„Stále říkáme, ať lidé volají na policii, kdykoli vidí trestný čin či takové závodění. Děti se to učí ve školách a dospělí to neví,“ krčí rameny Hoza.

O údajných zběsilých jízdách mladých řidičů mezi Hulínem a Chrášťanami do středy netušili nic ani dopravní policisté.

„Tato problematika se může objevit kdekoliv. Občané nás musí informovat, my pak podle možností na oznámení reagujeme,“ přiblížil vedoucí kroměřížské dopravní policie Milan Kalina.

Lidé se podle něj mají obracet na hulínské obvodní oddělení, které své teritorium dobře zná. To se pak v případě, že se potíže budou stupňovat až k neúnosnosti, obrátí právě na dopravní inspektorát.

Ten už nyní uvažuje o tom, že v údajném kritickém místě začne měřit rychlost.

Někteří obyvatelé Hulína se ale s riskantně jezdícími řidiči setkávají celkem často.

„Už několikrát jsem takové závody zažila přímo v uličkách v Hulíně, například mezi domy u nádraží,“ upozornila Pavla Eliášová z hulínské ulice Záhlinická, ze které vede odbočka právě na Chrášťany.

Na trase vedoucí právě k odloučené místní části města si podle svých slov ale nikdy nevšimla ničeho zvláštního.

„Tady auta jezdí šíleně rychle naprosto běžně, takže je těžké si všimnout nějakých závodníků. Jsem celkem překvapená, ale vlastně bych se tomu nedivila,“ zhodnotila Eliášová.