Redakce Kroměřížského deníku zpívala koledy v Domově pro seniory U Moravy v Kroměříži.

Mladé hlasy sborově hřímali píseň Narodil se Kristus Pán. Koleda se nesla vstupní aulou domova, kde pěvecký sbor AVE Arcibiskupského gymnázia zahájil další ročník oblíbeného zpívání koled.

Obyvatelé domova sedí na židlích a na křeslech buď přímo v aule, nebo v otevřených patrech nad ní, pohupují hlavou do rytmu a užívají si koncert. Ti odvážnější otevřeli své zpěvníky a ke zpěvu se přidávají. Nejednomu seniorovi vykouzlí sborový zpěv studentů úsměv na tváři. Při poslední koledě Vánoce, Vánoce přicházejí už zpívají téměř všichni.

„Dnes jsem byla smutná, protože jsem v domově první den. Jak ale přišli studenti, hned na mě dýchlo jejich mládí a rozveselila jsem se. Velmi se mi vystoupení líbilo, hodnotím je na jedničku se sto hvězdičkama,“ řekla s dojetím obyvatelka domova důchodců Libuše Bahorková.

Nejen uživatelé domova pro seniory zpívali s Deníkem koledy. Paní Bohuslava Malovaná chodí do domova za kamarádkou a společně zpívání koled sleduje.

„Z koncertu jsem opět velmi nadšená. Mládí je nádherné. Jako dítě jsem měla na základní škole skvělou učitelku a taky jsme chodili zpívat po domovech důchodců. Bylo to vážně úžasné, nádherně zazpívané nádhernými hlasy,“ zhodnotila Bohuslava Malovaná.

Dohromady přišlo do kroměřížského Domova pro seniory U Moravy zhruba 80 lidí.

Všichni účastníci před zpíváním uctili minutou ticha památku obětí včerejší střelby ve Fakultní nemocnici Ostrava.

Online reportáž