V Kroměříži pořádá Deník už tradičně zpívání v Domově pro seniory U Moravy, mimo to se ale v regionu oficiálně k akci přihlásila i čtyři další místa. A přidat se stále můžete i vy.

Co je pro to nutné udělat? Stačí se domluvit se svými blízkými či dobrou partou lidí a napsat do redakce Deníku na e-mailovou adresu redakce. kromerizsky@denik.cz. My vám pomůžeme s přípravou, zajistíme propagaci a následně uveřejníme i fotografie z vašeho zpívání koled v našich novinách a na webu.

Mezi těmi, kteří se k akci přidali už v loňském roce, je například Středisko volného času TyMy v Holešově. Ani letos si tam společné zpívání nenechají ujít.

„Budeme opět na náměstí Edvarda Beneše v Holešově. Rádi bychom letos oslovili některý místní sbor, aby se s námi do akce zapojil. Myslím, že je to pěkná akce. Zpěv a tanec naše středisko podporuje a je krásné, že v jednu dobu se lidé sejdou a společně si zazpívají," vysvětluje ředitelka centra Jarmila Vaclachová.

Už loni se zpívalo také v Hulíně na náměstí, zájem pak mají místní i letos, a tak se do akce přihlásili jako další z míst, kam je zvána i veřejnost.

„Loni to bylo moc hezké, přišel i pan starosta, rozhodli jsme se tedy letos zapojit znovu. Zváni jsou všichni, jen letos nebudeme na náměstí, ale u vánočního stromu u Kulturního klubu," upozornila za pořadatele knihovnice Jarmila Zakravačová.

V předešlém roce se rozezpívaly také Bařice, letos se k nim přidají i nedaleké Velké Těšany. V Bařicích se 10. prosince v 18 hodin lidé setkají před tamním obecním úřadem, v Těšanech před mateřskou školkou.

„Loni nás bylo asi kolem čtyřiceti. Podobné akce jsou u nás v obci oblíbené a věřím, že v Těšanech to bude stejné," říká starostka obou obcí Věra Halamová.

Na desátého prosince a společné zpívání koled už se těší také Radovan Ředina, ředitel Domova pro seniory U Moravy v Kroměříži, kde akci Česko zpívá koledy pořádá přímo kroměřížská redakce Deníku, a to už třetím rokem.

„Moc se těším a těší se určitě i klienti, protože se akce vždy líbila. V současné době máme sto třicet šest klientů a řekl bych, že sedmdesát procent z nich se zúčastní. Někdo se zapojí i do zpívání, ostatní si aspoň přijdou poslechnout," konstatoval s úsměvem Radovan Ředina.

Zpívat se bude ve vestibulu domova, který se pyšní krásnými prostory už od roku 2000, kdy bylo zařízení poprvé otevřeno.

„Budeme rádi, když přijdou i ostatní a přidají se k nám. Všechny srdečně zveme. Je to pěkná akce, budou Vánoce a lidé by měli držet při sobě. Tato akce nás všechny stmelí. Navíc se lidé mohou podívat, jak to u nás vypadá," dodal Radovan Ředina.

Akce Česko zpívá koledy letos vypukne ve středu 10. prosince v osmnáct hodin a koná se v desítkách měst a obcí v celé České republice.