Za nápadem a také organizací této akce stojí Petr Měrka z Kostelce. „Před pár lety jsem byl na srazu v Krnově, kde jsme o pivu debatovali v hospodě a navzájem jsme koštovali své vzorky. Byl tam také sládek, který nám poradil co a jak zlepšovat. Začal jsem cítit potřebu se scházet a sdílet své zkušenosti," popisuje Měrka. Sám doma pivo vaří pro rodinu a kamarády. Stačí mu na to jeden velký hrnec v garáži, chmel ze Žatce a slad.

„Když si vařím pivo sám, vím co v něm je. Dávám do něj jen ty nejlepší suroviny a ta chuť je diametrálně odlišná. To nejde porovnat s tím, co prodávají v obchodě. Vařím spodně kvašený piva polotmavý. Líbí se mi na tom to, že to není pivo nalinkované podle nějakého pivovarského kolosu, slabý a naředěný," vysvětluje pivovarník. Do Kostelece dorazilo přes sto hostů. Přednášející byli nejenom z České republiky, ale také ze zahraničí. Přijeli odborníci na domácí pivo z Belgie anebo USA. Dnes budu přednášet o speciálních belgických pivech. Některá jsou třeba jako šampaňské s ovocnou chutí. Máme tu samé originály. Tmavé i světlé neobvyklých i tradičních chutí," popisuje Francouz Raphael Lambois.

O přednášky byl velký zájem. Sál byl plný k prasknutí, diskutovalo se i venku nad grilovanými klobásy. Dění zaznamenávalo několik kamer. Byl tam i televizní štáb, který o malých pivovarnících natáčí film. Natáčíme film o českém pivu, o českém národu a jejich vzájemném vztahu, tak jsme začali objíždět podobné akce je tato. Náš film – Česká pivní válka – by měl mít premiéru v listopadu. Sledovali jsme během roku některé malé pivovarníky, se kterými jsme se tady setkali," seznamuje režisér filmu Jan Látal. Scénarista Martin Švoma dodává, že sám doma taky pivo vaří a proto rozumí jejich zájmu. Přes dvacet vzorků domacích piv hodnotila odborná porota. K dostání byly vzorky tmavého i světlého piva, spodně i svrchně kvašeného.

„Hodnotíme vůni, vzhled, barvu, chuť a pak odpovídající styl. Těch je asi sto. V Čechách se nejvíce pije světlý ležák plzeňského typu. Piva se liší druhem použitého chmelu, přidaného sladu také způsobem vaření. Je to podobné jako u vína," říká degustátor Luděk Gasseldorfer z Plzně. Ten se koštování věnuje ve svém volném čase, o pivu píše, studuje a pátr po zaniklých pivovarech plzeňského kraje. Ochutnal již na tři a půl tisíce vzorků českých domácích piv. Nechyběl tam ani zástupce sladařství. Ze sladovny v Záhlinic přijel odborník na klasický humnový slad. Ten dodávají malým pivovarům, které z něj vaří ten nejlepší nápoj. „Pivo je vyrovnaný jontový nápoj, obsahuje vitamín B a další zdraví prospěšné látky. Bohužel si v Čechách našeho piva nevážíme," uzavírá sládek Aleš Přinosil.