Právě hlavně dětské pacienty ošetřují v letních měsících lékaři kroměřížské nemocnice. „Mají totiž volno, což jde ruku v ruce s úrazy a různými nehodami. Je jich opravdu více než v zimě,“ potvrdila mluvčí zdravotnického zařízení Lenka Koutná.

Mezi obvyklé problémy, které lékaři v ordinacích řeší, pak patří zlomeniny a naraženiny. „Jsou to taková klasická zranění způsobená různými nehodami a pády,“ uvedla Koutná.

Více výjezdů registrují v letních měsících také pracovníci záchranné služby. „Určitě je toto období na počtu zásahů poznat, počet úrazů jednoznačně stoupá,“ potvrdil mluvčí krajské záchranky Petr Olšan.

Nejčastěji pak zdravotníci podle Olšana zasahují po úrazech na kolečkových bruslích, pádech z kola nebo při problémech na koupalištích. „Nejde ale o vážná zranění, mají vždy spíše lehčí charakter,“ doplnil Olšan.

Jízda na kole se hned na začátku prázdnin stala osudnou i sedmnáctiletému Tomáši Vargovi z Holešova, který se nyní léčí se zlomenou rukou.
„Je to pro mě velký hendikep. Pasivně se věnuji plavání, což jsem musel na více než měsíc přerušit, a hodně mě to mrzí. Na brigádu nemůžu také chodit,“ posteskl si student.
Nejhorší je to však podle něj v noci. „Pořád se budím, v pondělí mi už ale sádru sundají,“ těší se Tomáš.

VÍCE ZPRÁV Z REGIONU ČTĚTE ZDE