Už loni tam totiž musela radnice nechat opravit chodníčky, které se po oblevě a deštích měnily v bahno.
Dnes ale vedení města ujišťuje, že park je už v pořádku a loňská situace se nebude opakovat.
„Všechny reklamace související s rekonstrukcí Bezručova parku jsou vyřešeny. Chodníčky jsou opravené, zasypané hrubším materiálem. Jde však o mlatové cesty, které budou po dešti vždy hůře schůdné. Například nedávno byla ze stejného důvodu zavřená Podzámecká zahrada,“ upozornil vedoucí odboru rozvoje kroměřížské radnice Josef Koplík. Bezručův park je ovšem veřejně přístupný a nejde ho tedy uzavřít, jako třeba arcibiskupské zahrady ani lidem zakázat, aby do parku po deštích nechodili.
Kontrolujeme ho, ujišťuje město
„Jeho zavření samozřejmě ani není naším cílem. Je však potřeba mít na paměti, že Bezručův park byl projektován jako přírodní, tedy s co nejmenším využitím dláždění nebo betonování, a proto velká část chodníčků je mlatových. Od té doby, co se objevily nedostatky po jejich zhotovení, park pravidelně kontrolujeme,“ ujistil mluvčí radnice Pavel Zrna.
Pracovníci radničního odboru služeb, který má v „Bezručáku“ na starost chodníky a zeleň, nyní zjišťují, v jakém je park stavu po zimě.
„Kde je třeba směs na chodníčcích přisypat, tak ji doplníme. Průběžně dáváme do pořádku také běžné provozní závady, jako například po vandalech. To ovšem nesouvisí s nedostatky, které se objevily po otevření parku,“ poznamenal vedoucí odboru služeb Lambert Hanzal.
Mlatový materiál je použitý v Kroměříži také například na Komenského náměstí, kde se však podobný problém jako v Bezručově parku nikdy neobjevil.
Hanzal vysvětlil, že na náměstí řemeslníci postavili jinou konstrukci chodníků.
„Bezručák je koncipovaný jinak. Ale vedou přes něj i zpevněné cesty, po kterých se dá park projít i po dešti. Je na každém, kudy se vydá,“ dodal Hanzal.
Někteří lidé jsou ke kvalitě chodníčků i po jejich opravě stále skeptičtí. „Myslím si, že je park od začátku odflinknutý. Nejprve se zpozdili s jeho dokončením, pak se rozmočily chodníky. Jestli ho nepokazila firma, tak už projekt byl špatně navržený,“ myslí si Dalibor Bořil.
Žádné oficiální stížnosti kvůli Bezručově parku se ale na radnici už neobjevily. „Pamatuji si, že se obyvatelé města ozvali těsně po jeho otevření, nyní o žádných stížnostech nevím,“ potvrzuje Koplík.
Bezručův park nechalo město upravit v roce 2010. Rekonstrukce spočívala v obnově zeleně, chodníků, autobusových zastávek, dětského koutku, uprostřed vznikla i nová kašna.
Náklady na rekonstrukci dosáhly zhruba deseti milionů a město je zaplatilo z rozpočtu a z evropských dotací.
Autor: Eva Tomanová