Prostranství u fotbalového stadionu se plnilo už od 16 hodiny. Lidé postávali ve skupinkách a vzpomínali na zlaté časy vsetínského klubu, jehož hokejisté právě s Čechmánkem v bráně byli postrachem celé české ligy. Všichni přišli v předepsané černé, nechyběly ani dresy či žlutozelené šály.

Hokejový Vsetín se naposledy rozloučil s legendárním Romanem Čechmánkem.
OBRAZEM: Přišly děti, dcera měla proslov. Lapač se loučil s Čechmánkem

Symbolické rozloučení připravili příznivci vsetínského hokeje.

Symbolických 23 světlic

„Za pár minut začne pochod městem, jehož součástí bude odpálení 23 světlic. Přesuneme se na Lapač, kde bude další pyro a choreo během zápasu,“ přiblížil program pochodu jeden z organizátorů a zástupců fanoušků Ondřej Slováček.

„Roman zůstal v srdcích spousty fanoušků, takže si zaslouží důstojné rozloučení“ dodal Slováček.

Lidé ve Vsetíně vzpomínají na Romana Čechmánka. Pietní místo vzniklo u zimního stadionu Na Lapači; pondělí 13. listopadu 2023
Na Lapači vzpomínají na Romana Čechmánka. Před stadionem vzniklo pietní místo

Tak jak se postupně trousili další příznivci Čechmánka, tak si připomínali slavné chvíle Na Lapači.

Společně vzpomínali

„Byl to skvělý hráč, osobnost a hlavně v 52 letech stále mladý chlap. Je ho hrozná škoda,“ posteskl si Jakub ze Zubří, který se přišel s hokejovou osobností rozloučit i se svými kamarády. V hloučku pak společně vzpomínali na pět památných titulů v řadě.

„Chodím na hokej pravidelně a Roman byl vsetínská ikona. Pamatuju si ho už jako náctiletá, když jsem fandila našim v extralize. Je nám všem strašně líto, že už tu není. Pro Vsetín je to čest, že se znáš brankář dostal do národního týmu a slavil úspěch i na mezinárodním poli,“ podělila se o své pocity Eva ze Vsetína.

Bývalý reprezentační hokejový brankář Roman Čechmánek
Zemřel hokejový brankář Roman Čechmánek. Olympijský vítěz z Nagana měl 52 let

Cestou k zimnímu stadionu se doslova valil dav žlutozelených fanoušků legendárního gólmana.

Společně se zastavili na Náměstí svobody, kde odpálili symbolických 23 světlic. A za skandování jména Čechmánka se společně vydali městem na Lapač.

Pietní místo u stadionu

U vstupu na zimní stadion lidé od pondělí zapalují svíčky a vyjadřují svou účast především rodině Romana Čechmánka. Bývalý hokejový brankář zemřel nečekaně v sobotu 11. listopadu ve věku 52 let. Někdejší vynikající gólman v minulosti pomohl Vsetínu k postupu do nejvyšší soutěže a pěti mistrovským titulům. S reprezentací získal tři tituly mistra světa či zlato na olympijských hrách v Naganu, úspěšně působil rovněž v NHL.

Ještě před zápasem se na ledě objevily všechny tři Čechmánkovi děti (synové Roman a Jakub) a dcera Kateřina v emotivním proslovu zavzpomínala na svého otce. Gólmanovi vzdali hold i hokejisté během zápasu se Sokolovem.

Pohřeb Romana Čechmánka se uskuteční v sobotu v 11.30 v úzkém rodinném kruhu.