„Registrovaní členové knihovny si mohou nově zapůjčit nejen hudební nosiče a časopisy, ale také cédéčka s písničkami, pohádkami a říkadly pro děti. V nabídce najdou i širokou škálu filmů na DVD, mluveného slova a elektronických knih,“ uvedla místostarostka Kroměříže Daniela Hebnarová.

Díky penězům od města, které je zřizovatelem knihovny, se původní oddělení výrazně proměnilo. Nově má oddělení prosklené vstupní dveře a novou podlahovou krytinu. Stejná podlaha byla položena také v sousedním konferenčním sále, který na nynější multimediální oddělení navazuje.

„Police, ze kterých mohou návštěvníci sami nosiče vybírat, se vyráběly na míru. Většina fondu je pak uskladněna v další místnosti a regály přístupné veřejnosti se budou postupně doplňovat podle zájmu. Název oddělení jsme změnili proto, že už není jen o hudbě, i když ta je u nás stále k dispozici. Zájemcům nabízíme také DVD s filmy, zvukové knihy a e-knihy,“ vyjmenovala ředitelka knihovny Šárka Kašpárková.

První školní den na Kroměřížsku - 1. září 2020
Hurá do lavic! Podívejte se, jak probíhal první školní den v Kroměříži

Knihovna Kroměřížska byla v roce 1988 jednou z prvních knihoven v tehdejším Československu, které měly hudební oddělení.

„Když jsme začali budovat hudební fond knihovny, byli jsme laici, proto jsme se obrátili na českého hudebního kritika Jiřího Černého, kterému se ta myšlenka moc líbila. Vypracoval pro nás takzvaný zlatý fond české hudby a pak i zlatý fond světové hudby a my jsme podle toho nakupovali nosiče tak, abychom měli to nejlepší, co se v oblasti hudby dalo pořídit,“ doplnila Hebnarová.

V multimediálním oddělení zůstávají dvě počítačová místa s přístupem na internet a možností tisku. Nadále zde sídlí infocentrum Europe Direct Kroměříž, které poskytuje informace o Evropské unii. Pracovníci infocentra zodpovídají například dotazy týkající se pobytu, práce a studia v zemích EU, poskytují také základní poradenství ke strukturálním fondům a legislativě EU.