„Chtěli jsme být nějak nápomocni a využít naši práci pro dobrou věc. Tento způsob nám přišel jako dobrá cesta, protože se může zapojit vlastně kdokoliv, kdo si k nám přijde třeba jen na kávu," prozradil provozní kavárny Lukáš Mrózek.

Částku z kávy odečtou před zákazníkem a uloží ji do připravené pokladničky. „Výtěžek pak předáme 15. března vedení dětského domova," informoval provozní.

K akci Káva od srdce vedení kavárny nechalo vyrobit také letáčky, aby se o ní dozvědělo co nejvíce lidí. Děti i třeba vychovatelky z dětského domova jich tak budou moci několik rozdat třeba po cestě do práce nebo ze školy.

Do akce by chtělo vedení kavárny zapojit také další podniky.

„Pokud by chtěla kterákoliv další kavárna nebo restaurace také pomoci dobré věci, budeme rádi, když se k nám přidají, třeba alespoň na týden. Nemusí to být zrovna dětský domov, mohou si vybrat i jinou organizaci, které by chtěli pomoci," vyzval Lukáš Mrózek.

Už nyní pak vedení baru Tudam plánuje další spolupráci s kroměřížským dětským domovem. Tamní ředitelce Anně Hejné se nápad projektu Káva od srdce samozřejmě líbí. „Je to úžasné. V této době, kdy domov potřebuje každou korunu, si nesmírně vážíme toho, že je nám někdo ochoten pomoci," řekla Deníku.

Převážná většina dětí v kroměřížském domově je ve věku nad patnáct let, takže navštěvují střední školy, učiliště i vysoké školy, což je pro domov finančně náročné.

„Dětem se musejí hradit veškeré pomůcky, ubytování a jízdné, což nejsou malé částky. Také tady máme nějakou zájmovou činnost, u starších dětí se předpokládá, že už budou trochu kreativnější," vysvětlila ředitelka.

Převážnou část výtěžku, který od kavárny obdrží, by chtělo vedení domova dát právě na zájmovou činnost, protože té se v současné době dostává nejméně peněz. Blíží se také letní prázdniny a domov připravuje pobyty pro děti, protože ne všechny podle ředitelky odjedou domů a určitě by nerady léto trávily jen v domově.