„Vzhledem k tomu, že stát neustále převádí na samosprávy nové a nové povinnosti a agendy, kapacita stávajících radničních budov začala být nedostačující,“ vysvětlil starosta Kroměříže Miloš Malý, proč si město pořídilo nový objekt.

Hlavním podnětem ale podle něj bylo sjednotit pod jednu střechu veškerou agendu státní správy a usnadnit tak lidem vyřizování. A právě to mnozí občané vítají.

„Budu moc ráda, pokud mi to usnadní běhání po úřadech. Když v jedné budově najdu odbory, které budu potřebovat, tak mi odpadne nekonečné a komplikované hledání,“ pochvaluje si například seniorka Bohumila Hošťálková z Kroměříže. Krok radnice se zamlouvá i mladším obyvatelům. „Určitě je to dobrý nápad,“ zhodnotil Milan Čala.

Stěhování na úředníky čeká na přelomu června a července, kdy bude také částečně omezen provoz na příslušných odborech. Ve dnech od 29. června do 3. července bude sociální odbor na Husově náměstí uzavřen, výjimkou je oddělení dávek pomoci v hmotné nouzi, který se nestěhuje.

Od 29. do 30. června se bude stěhovat také stavební úřad. „Ten nebude sice uzavřen úplně, ale je třeba počítat s částečným omezením provozu,“ upozornil mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.

"Objekt v ulici 1. máje město získalo směnou už v roce 2006. Rekonstrukce byla zahájena v červenci 2008. Stavba přišla radnici na více než třicet čtyři milionů korun, další dva miliony stálo vybavení interiéru,“ uzavřel Zrna.