„Osadní výbor Trávníku projevil zájem o to, aby byl bývalý obchod využit pro potřeby občanů, a to jako místo jejich setkávání, rodinných oslav či pořádání menších kulturních akcí,“ poznamenal místostarosta Vratislav Krejčíř.

Náklady na kompletní přestavbu včetně nové kanalizace a rozvodů vody, elektřiny a topení jsou podle zpracované studie odhadovány zhruba na 3,5 milionu korun. Radní města uložili odboru regionálního rozvoje zajistit vypracování dalších stupňů projektové dokumentace, která by měla být hotová do konce příštího roku.

U Bágráku vznikne chodník a také nová parkovací místa. Kroměřížská radnice chystá v této lokalitě do budoucna i další změny.
K Bágráku povede chodník a vzniknou tam parkovací místa

Budova byla postavena v roce 1985. Po přestavbě by v bývalém obchodě měl být sál s technickým zázemím, sociálním zařízením, kuchyňkou, skladem nábytku a úklidovou místností. Počítá se také s bezbariérovým přístupem pro invalidní a imobilní osoby.

Radnice do místních částí investuje pravidelně. V nedávné minulosti v nich například vybudovala několik sportovišť. Letos kupříkladu opravila střechu v kulturním a společenském areálu Žlíbek v Těšnovicích. Výměna krytiny na pergolách tam přišla na téměř půl milionu korun.