„Uspěli jsme s žádostí o dotaci od Státního fondu podpory investic na revitalizaci území se starou stavební zátěží, tedy takzvaných brownfieldů. Díky tomu vyřešíme problém úřadu s ukládáním spisů a také zvelebíme část sídliště, která je nyní v neutěšeném stavu,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Dotace může dosáhnout maximálně výše 7,36 milionu korun. Radniční odbor investic nyní připravuje veřejnou zakázku na stavební práce.

„Předpokládaná hodnota zakázky je zhruba 21,4 milionu korun. Rozpočet na letošní rok s touto akcí počítá, zahájení prací očekáváme po zimních měsících,“ poznamenal vedoucí odboru investic Libor Pecháček.

Městská policie. Ilustrační snímek.
Vloupání, útok nožem. V Chropyni roste kriminalita, zřídí tady městskou policii

Město je ze zákona povinno ukládat dokumenty. Momentálně má spisovnu v suterénu bytového domu v Máchově ulici. Podle vedoucí odboru kancelář úřadu Marie Navrátilové nejsou sklepní prostory bytového domu pro spisovnu ideální.

„Podmínky jsou s ohledem na zvýšenou vlhkost a plísně nevyhovující a ani kapacita tamní spisovny není dostatečná,“ popsala Navrátilová.

Město na sídlišti Zachar vlastní ještě kotelnu ve Francouzské ulici. Tato budova je však ve špatném stavu, proto radnice plánuje její demolici a využití pozemku jako parkoviště nebo odpočinkové lokality se zelení.

„Město by na záměr mohlo získat dotaci od státu, konkrétně také z programu na revitalizaci brownfieldů, tedy území se starou stavební zátěží, například s chátrajícími bývalými průmyslovými objekty či právě kotelnami,“ doplnil mluvčí radnice Jan Vondrášek.