Informoval o tom ve svém článku Michal Sojka. Merghentalovou na ocenění navrhla místní organizace LOK – SČL v Kroměříži. Lenka Merghentalová stála v čele nemocnice v letech 2014 – 2019, kdy byla odvolána z funkce po neshodách s hejtmanem Zlínského kraje Jiřím Čunkem.

Významně přispěla ke zlepšení ekonomiky nemocnice, která byla před jejím příchodem na pokraji krachu. Po svém odchodu se pro Deník vyjádřila, že se v nejbližší době nechystá o žádný jiný manažerský post ucházet.

„Moc ji to přeji, pokud za člověkem stojí zaměstnanci i veřejnost a má i výsledky, tak je s velkou pravděpodobností dobrý šéf. Toto je za všechny útrapy aspoň malá náplast,“ reagoval na informaci o ocenění Lenky Merghentalové místostarosta Kroměříže Karel Holík.

Michal Kovařík alias kouzelník Maverick
Jedině kouzelník umí dělat zázraky, říká Michal Kovařík

Lékařce gratulovali také lidé na sociální síti a bývalá europoslankyně Olga Sehnalová.

„Hezké povzbuzení do další práce. Ocenění od zaměstnanců váží nejvíc,“ je přesvědčena Sehnalová.

Lenka Merghentalová kolegům poděkovala prostřednictvím článku Michala Sojky.

„Ocenění si velmi vážím a s pokorou jej přijímám. Těší mě, že zaměstnanci ocenili mou snahu bránit zájmy naší nemocnice,“ uvedla lékařka.

„Prošli jsme od roku 2014 velmi těžkým obdobím se složitými změnami včetně vypjatých jednání o personálních záležitostech a mzdách,“ dodala bývalá ředitelka.

Lenka Merghentalová nesouhlasí se současnou politikou kraje v otázce zdravotnictví. Je také proti stavbě nové krajské nemocnice v podobě, jak ji nyní schválilo zastupitelstvo kraje.

PhDr. David Románek, vrchní sestra stanice ZZS ZK Kroměříž
Zachránce lidských životů: Mám rád změnu a dynamiku