Budovu bývalé polikliniky na náměstí Míru aktuálně vlastní společnost JTH Reality z Teplic. Objekt je v posledních letech nevyužitý a podle vyjádření vlastníka je zcela vyklizen a odpojen od všech energií.

„Naším záměrem je budovu kompletně rekonstruovat na bytové prostory a poskytnout kvalitní bydlení v této lokalitě,“ sdělila za společnost JTH Group Radka Metz.

Knihovna Kroměřížska na Slovanském náměstí v Kroměříži.
Okolí Knihovny Kroměřížska čekají změny. Přibude zeleň, chodníky i parkování

„Od okamžiku, kdy jsme objekt získali v dražbě, jeho zápisu práv do katastru nemovitostí (24.3.2022) a fyzického převzetí, jsme se věnovali přípravným pracím,“ dodala Metz.

Zmíněné přípravné práce zahrnovaly vyklizení budovy, geodetické zaměření stávajícího stavu, zjištění a posouzení stávajících přípojek inženýrských sítí a další. „Tyto aktivity byly nezbytné pro zahájení procesu návrhu a plánování kvalitní a efektivní rekonstrukce,“ sdělila Radka Metz.

Severní přístavba východního křídla A v Kroměřížské nemocnici.
Kroměřížská nemocnice letos začne s budováním plánované přístavby

Jaký je aktuální stav? „Nyní jsme ve fázi přípravy studie a projektové dokumentace rekonstrukce,“ informovala Metz.

Samotné stavební práce by mohly začít ještě v letošním roce. „Předpokládáme, že stavební práce budou zahájeny na podzim tohoto roku s plánovaným dokončením do března 2026,“ přiblížila Radka Metz.

Kroměřížská radnice spustila ve středu 24. ledna modernizovaný web města.
Jak se vám líbí? Kroměřížská radnice spustila modernizovaný web města

V bývalé poliklinice mělo dříve sídlo téměř třicet ordinací a desítka různých odborností. Lékaři se před léty přesunuli do vedlejší novostavby. Plánů na přestavbu této budovy bylo v minulosti několik. Jeden z dřívějších vlastníků, společnost Domov Důstojnost, chtěl pětipatrový dům přestavět například na zařízení pro seniory.