Takové přípravky nabídla návštěvníkům Kroměřížských farmářských trhů i Radmila Červinková z Říkovic.

„Jsem tady podruhé a moc se mi tady líbí, takže určitě přijedu i příště,“ pochvaluje si atmosféru trhů. Bylinné sirupy vyrábí ručně z čerstvých bylin.

„Snažím se je dělat poctivě, tak aby byly přírodní, a aby pomáhali,“ podotýka zkušená bylinkářka, jejíž výrobky získaly Certifikát značky HANÁ – regionální produkt.

S výrobou začala před 12ti lety.

„První sirup jsem vyrobila z bylinek, které jsem pěstovala na zahrádce. Byla jsem překvapená, jak velkou radostí mě tato práce naplnila. Zkoušela jsem i další planě rostoucí bylinky a plody přetvářet do podoby sirupů a tím vznikaly další druhy,“ popisuje své začátky.

Tyto přípravky pak dávala svým blízkým a známým, kterým chutnaly a také pomáhaly.

„Tímto mě přivedli k myšlence, abych se této práci začala více věnovat,“ dodává.

K bylinkám se však dostala ještě mnohem dříve, a to přes vlastní nemoc.

„Před dvaceti lety jsem vážně onemocněla. Postupně jsem se léčila na onkologii, ale i bylinky. Někdy nemoc může pomoct nasměrovat v životě někam jinam a správněji,“ říká dnes už zdravá a usměvavá bylinkářka.

Své produkty prodává na internetu, ve vybraných prodejnách a příležitostně i na takových trzích jaké jsou právě farmářské trhy. Ve svých aktivitách nepolevuje ani v zimě. Na trhy sice jezdí méně, ale s plným nasazením.

„Musím se více obléknout a beru si teplé kožešinové boty,“ popisuje svou obranu proti sychravému zimnímu počasí.

KROMĚŘÍŽSKÉ FARMÁŘSKÉ TRHY SI BUDUJÍ TRADICI. Nabídka stánkařů, ale i zajímavý doprovodný program přilákalo v sobotu na Hanácké náměstí v Kroměříži mnoho návštěvníků, především pak rodiny s dětmi.
Letos naposledy Hanácké náměstí v Kroměříži ožilo Farmářskými trhy