Nejprve si odjely svůj závod na zlínské Barum Czech Rally Zlín a pak se vydaly do Kroměříže. Řeč je o elegantních vozech francouzské značky Bugatti.

Stroje z dob, kdy bylo závodění nejen bitvou o čas, ale také přehlídkou elegance, totiž v sobotu vůbec poprvé obsadily Výstaviště v Kroměříži.

Výstava Pocta vozům Škoda na Výstavišti Kroměříž, 11. srpna 2023.
VIDEO: Nablýskané krásky Laurin a Klement. V Kroměříži vzdali poctu vozům Škoda

„Rádi bychom fanouškům představili takový pravěk motorismu, skutečně stoleté i starší exponáty, které patří k tomu nejvzácnějšímu, co můžeme nabídnout. V takové koncentraci na jednom místě jako v Kroměříži stěží jindy k vidění,“ řekl k výstavě zlínský podnikatel a patriot Ladislav Samohýl, který dodal na výstavu stěžejní množství exponátů stěží vyčíslitelné hodnoty i ceny.

Rakušan Simon Wagner ovládl úvodní páteční městskou rychlostní zkoušku 52. ročníku Barum Czech Rally Zlín, která se jako tradičně jela v centru Zlína.
OBRAZEM: Historické vozy a legendy v pátek bavily na Barumce diváky ve Zlíně

Lidé vzali výstavu útokem. „Přijeli jsme do Zlína na Barumku a řekli jsme si, že takovouhle akci si nemůžeme nechat ujít. Tolik bugatek na jednom místě se vidí málokdy,“ pochvaloval si Jaromír Prošek z Brna.

„Překvapilo mne, že je jsou tady i auta značky Porsche. Je tak ale hezky vidět, jak se v posledních desetiletích celý motorismus posunul. Výstava se mi opravdu líbí,“ dodal.