Občanské sdružení Hokejový klub Kroměříž, které má od radnice stadion v pronájmu, se pokusí získat dotaci od ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ve výši osm milionů. Zbývající třetinu z odhadovaných nákladů na opravu střechy bude muset poskytnout kroměřížská radnice z vlastních zdrojů.

„Stav střechy je kritický, teče do haly, zdí i do šaten. Musí se to opravdu řešit,“ řekl manažer hokejového klubu Karel Holík. Sdružení podalo žádost o dotaci koncem října.

Město Kroměříž se pokusí s hokejovým klubem získat dotaci na rekonstrukci

Podle kroměřížského starosty Miloše Malého má město zájem podílet se na opravě zimního stadionu. „Pokud by se vše podařilo, mohli bychom objekt využívat celoročně, například pro in-line bruslaře v létě. Navíc o prostředky se nemůže ucházet samo město, ale jen nezisková organizace, a to s podmínkou, že část nákladů dofinancuje právě radnice,“ popsal Malý.

V současné době je střecha zimního stadionu ve velmi špatném stavu. „Celkové náklady na opravu odhadujeme na dvanáct milionů korun. Náš rozpočet ale nedisponuje potřebnou částkou, abychom investici financovali sami,“ doplnil kroměřížský starosta.

Zastupitelé města na svém čtvrtečním jednání dokonce vyjádřili souhlas s dofinancováním opravy. „A to v objemu čtyř milionů korun z rozpočtu města. Přestože se bude o přidělení dotace rozhodovat až v příštím roce, už nyní musí být náš příslib v žádosti uveden,“ vysvětlil Malý.

Myšlenka celoročního provozu zimního stadionu v Kroměříži se zamlouvá například Marii Ležákové z Hulína. „Stadion je veřejností stále vyhledáván. A pokud by byl přístupný i v letních měsících pro jízdu na kolečkových bruslích, tak by to bylo jenom lepší. Možná by se uvnitř mohly znovu konat i koncerty. Pamatuji tam například vystoupení Karla Kryla,“ uvažovala Ležáková.

Zchátralý zimní stadion získala radnice do svého vlastnictví ve veřejné dražbě v červnu roku 2006 za necelých pět milionů korun. „Hned poté město investovalo více než milion korun do okamžitého odstranění havarijního stavu střechy. Bez celkové rekonstrukce, a to nejen střechy, ale například i chladicího systému a dalšího vybavení, se však zimní stadion neobejde,“ informoval mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.

PŘEČTĚTE SI VÍCE ZPRÁV Z KROMĚŘÍŽSKÉHO REGIONU

Moje Kroměřížsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika