Jednapadesátiletá Jitka Jurnečková sice pochází z Brna, v Kroměříži však měla v sobotu svou premiérovou výstavu.

K prezentaci na zmíněné přehlídce uměleckých děl se autorka dostala, jak sama tvrdí, čirou náhodou. „Když se konal loňský ročník, byla jsem tu zrovna u příbuzných na návštěvě. Cestou na vlak jsem zaslechla tóny doprovodné hudby, tak jsem zamířila na Velké náměstí, abych se podívala, co se děje,“ vzpomínala výtvarnice.

Jitka Jurnečková se účastnila třetího ročníku setkání tvůrců v Rusavě, k malování se dostala náhodou

Od děl se prý nemohla odtrhnout. „Už jsem musela vypadat podezřele, že tady snad všechno ukradnu. Pak mě oslovil jeden člověk ze Sdružení přátel výtvarného umění Kroměřížska a poslal mě tím správným směrem, za paní Vladimírou Hlavínkovou, která je členem sdružení,“ popsala svůj loňský úsměvný zážitek.

Takřka přesně po roce se jí členové kroměřížského sdružení ozvali a brněnskou autorku přizvali na několikadenní soustředění v Rusavě, kde společně s jinými amatérskými umělci tvořila.

„Nejsem žádný specialista, spíše všeuměl, což bylo ostatně vidět i na mé vystavované expozici. Maluji uhlem, akrylovými barvami anebo barvou na kámen. Kroměřížská přehlídka byla pro mě první příležitostí, kde lidé viděli má díla,“ podotkla Jurnečková. Jak sama dodává, v mládí přitom dokonce chtěla studovat uměleckou školu.

„Nedostala jsem se ale na ni, a tak se můj život vydal jiným směrem. Malování však nadále zůstalo mým koníčkem,“ uzavřela výtvarnice.