Hasiči napříč krajem evidovali v neděli večer na dvě stovky zásahů. V pondělí ráno počet zásahů narostl na 320.

Od nedělních 17 hodin do dnešních 9 hodin zasahovala ve Zlínském kraji více než stovka profesionálních a dobrovolných jednotek.

"Ve většině případů se jednalo o čerpání sklepů, nebezpečných lagun a jiných prostor, následovaly pak technické pomoci s odstraňováním nebezpečných stromů a větví," přiblížil mluvčí krajských hasičů Tomáš Svozil.

close Bouřky ve Zlínském kraji: Stovky zásahů hasičů, evakuace v Sazovicích info Zdroj: HZS Zlínského kraje zoom_in Bouřky ve Zlínském kraji: Stovky zásahů hasičů, evakuace v Sazovicích

Ve Zlíně přívalový déšť zaplavil podjezd pod železniční tratí v ulici Dlouhá, hlavní tah do Otrokovic se na několika místech proměnil v řeku.

Ve Fryštáku voda zaplavila hřiště i silnice. Voda páchala škody i v Hulíně, Hovězí, Valašské Bystřici, Huslenkách, Novém Hrozenkově, Rackové i v Rožnově pod Radhoštěm. Nejklidnější situace byla podle Svozila na Uherskohradišťsku.

V Sazovicích museli evakuovat

"Velmi složitá byla situace v Sazovicích, kde jsme nad ránem evakuovali 11 osob z několika zaplavených domů," přiblížil mluvčí.

VIDEO: Záběry z dronu HZS Zlínského kraje ze Sazovic, kde nad ránem museli evakuovat 11 osob

Bouřka napáchala škody v Sazovicích, kde hasiči v pondělí nad ránem evakuovali 11 lidí ze zatopených domů | Video: HZS Zlínský kraj

Po bouřkách ve Zlínském kraji stouply hladiny toků.

Hladina Dřevnice v Kašavě na Zlínsku vystoupala na druhý stupeň povodňové aktivity, který znamená pohotovost. Druhý stupeň byl i na Rusavě v Chomýži na Kroměřížsku a v Juhyni v Rajnochovicích na Kroměřížsku, hladiny ale brzy klesly na první stupeň, vyplývá z dat Českého hydrometeorologického ústavu. Na druhý stupeň povodňové aktivity vystoupala i hladina Bystřičky nad stejnojmennou nádrží na Vsetínsku. Po desátého hodině dopolední ohlásilo Povodí Moravy první stupeň také na řece Moravě ve Spytihněvi.