Před patnácti lety našel také zálibu v poezii, dnes je mu padesát let a psaní veršů ho stále baví. Už před lety vydal sbírku poezie s názvem Před tíhou.

„Ke koupi momentálně není, zájemci si ji ale mohou přečíst v kroměřížské knihovně, kde je sbírka i k zapůjčení," vysvětlil Němeček.

Na podzim to prý už bude šestnáct let od doby, kdy mu v novinách vyšel jeho první příspěvek.

„Tehdy jsem začínal spolupracovat s Hanáckým informačním týdeníkem. Na podzim to bude už šestnáct let, kdy byly mé verše otištěny," zavzpomínal Němeček.

V současné době se zabývá tvorbou rozhlasové hry. Děj se prý bude odehrávat v prostředí regionu, v okolí Rusavy, které je mu blízké.

„Jezdil jsem tam na chatu, takže okolí znám velmi dobře. Ústředními postavami jsou dva mladé bezdětné páry," prozradil Němeček.

Inspiraci k psaní básní čerpá ze života. Občas prý nápad přijde i když sedí u lékaře. Papír a tužku proto nosí stále u sebe. S životem občas bojuje, ale hodlá se dál rozvíjet a pokračovat v tom, co ho baví.

„Když jdu po městě, když sedím u lékaře, inspiruje mě všechno. Dalo by se říci, že celý můj život je jedna velká inspirace. Rozhodně v tom chci takhle pokračovat i dál," vysvětlil spisovatel.

Nejvíce ho prý ovlivnil Ludvík Kundera, je jeho vzorem a hodlá jej následovat.

„Když jsem byl na jeho besedě v muzeu, podal mi ruku a tehdy mi řekl, že jsem básník. Vzal jsem ho tedy za slovo a od té doby mám jasný cíl. To je člověk, který mě hodně ovlivnil," přiznal Němeček.

Nejen básně a knihy, ale nepohrdne prý ani dobrou muzikou, oblíbenou skupinou je Lucie.

„Letos jsem navštívil koncert Psích vojáků a Luboše Pospíšila. Mám rád bigbít, ale i vážnou hudbu. Líbí se mi například skupina Lucie nebo Petr Janda," uzavřel Němeček.