Situace trápí hlavně maminky, které se svými potomky navštěvují nedaleký dětský koutek.
„Pravidelně tu na lavičkách vysedává spolek lidí, kteří neustále popíjejí alkohol a válí se po lavičkách. Zrovna dneska jsme nalezli v kolotoči střepy z rozbité lahve,“ povzdechla si například Jana Strnadová, která chodí se svými potomky do dětského koutku.

„Park by měl být hlídán. Bylo by dobré tu zavést kamerový systém. Nebo by sem mohli častěji chodit policisté,“ navrhuje také Magda Krásná z Kroměříže.

Nikdo si oficiálně nestěžoval, krčí rameny úředníci z radnice i strážníci

Neutěšený stav parku zlobí i Kroměřížany, kteří tudy jen procházejí. „Pořád jsou tu k vidění opilci s lahvemi či krabicovým vínem, často spávají na lavičkách,“ konstatovala místní obyvatelka, která si nepřála uvést jméno, protože žije v bezprostřední blízkosti parku. „Když si tam člověk sedne, tak hned chodí opilci škemrat o cigarety nebo peníze,“ dodala žena.

Lidé sice na stav parku často spílají, málokdo si však podle ředitele kroměřížské městské policie Miloslava Skřebského přijde stěžovat oficiálně.
„Nevidím tu žádný zásadní problém. Park je běžnou částí města, svým charakterem láká k posezení. Ze strany strážníků je kontrolován častěji,“tvrdí ředitel strážníků.

Pokud se lidem něco nezdá, mohou se ozvat. „Pro veřejnost funguje nouzová linka s číslem 156. Za volání neutratí ani korunu, pokud řeknou, co je trápí, my pak situaci vyhodnotíme,“ dodal Skřebský.

Lokalitu nehodnotí jako mimořádně nebezpečnou ani kroměřížská radnice.
„Tak jako na jiných místech ve městě se i v Bezručově parku občas scházejí skupinky asociálních občanů či bezdomovci, kterým je třeba věnovat patřičnou pozornost,“ konstatoval mluvčí radnice Pavel Zrna.
Dodal, že se ale podle něj přesto nejedná o nějak nebezpečné místo, kterému by se měli lidé obloukem vyhýbat.

VÍCE ZPRÁV Z REGIONU ČTĚTE ZDE