Běžecké stopy, které vedou přes turistické trasy z Hostýnu až na Troják, už tradičně vyjeli první odvážlivci, běžkaři se pak sami mezi sebou upozorňují na nebezpečné úseky, kde ze sněhu trčí ostré kameny nebo kořeny stromů.

Mezi ostřílené matadory, kteří vyrážejí na běžecké túry rok co rok patří i Tomáš Svatoš z Bystřice pod Hostýnem.

„Letos jsem vyrazil poprvé, už jsem se nemohl dočkat,“ svěřil se běžkařský nadšenec, který si v sobotu udělal výlet z Hostýnu na Troják a dál na Marušku.

„Na začátek to celkem jde, pár čísel sněhu by to ještě sneslo, aby si člověk v některých místech nepodřel lyže, ale jinak fajn,“ zhodnotil Svatoš.

Velký počet lidí ho nijak neobtěžoval. Ten má i svůj vlastní recept, jak se náporům běžkařů vyhnout. „Vyrazit ráno ještě za šera. To se chce málokomu, takže je úplný klid,“ zkušeně doporučil Svatoš.

Milan Nový z Hranic si už před týdnem udělal výlet v Jeseníkách a na Troják si vyjel poprvé. „Jsou tu menší kopečky, tak si aspoň odpočinu,“ usmíval se Nový.

Zima mu nevadila, jen musel trochu navoskovat prokluzující lyže. „Teď je to akorát, jdu na to,“ rozloučil se Nový a vyrazil směrem na Marušku.