Tradičně levný benzin mívali například na pumpě EuroOil v Chropyni. I tady však řidiči musejí počítat se zdražením.

„Je to asi dva dny, co nám cena vyskočila,“ prozradila tamní zaměstnankyně Blanka Zapletalová. Místo 21,90 teď stojí litr naturalu 23,50. Nafta z původních 23,90 podražila o dvě koruny.

Na čerpací stanici OMV v Kroměříži mohli ještě začátkem týdne načerpat motoristé litr naturalu za 22,90. „Teď ho máme za 24,90. Podobný nárůst byl i u nafty, která teď stojí 25,90,“ potvrdila pracovnice pumpy Eva Vaculíková. O tom, jestli se budou ceny dál šplhat nahoru, zatím nic neví. „Na to jsme tu moc malí páni,“ řekla s úsměvem Vaculíková.

To experti tvrdí, že zdražování by nemělo mít trvalý charakter, dokonce by se během příštího týdne mohlo zase zlevňovat.

Jsou ovšem i čerpací stanice, kde dokonce růst cen ani neznamenali. „Zdražování? Kdepak, tady máme cenu už čtrnáct dní stejnou. 22,90 za natural a 24,90 za naftu,“ řekla za stříleckou čerpací stanici Motrans Jana Večerková.

A co na nárůst cen říkají řidiči? Někteří ani nejsou překvapení.

„Už když to šlo dolů, říkal jsem si, že to dlouho nevydrží. Ale stále se dají vychytat benzinky, kde se ještě nezdražovalo, tak mohou šetřílci naplnit nádrže,“ směje se Aleš Švehla z Kroměříže.

On osobně situaci nijak dramaticky nevnímá. „Důležité je, že už nemá být tak drahý benzin jak loni. Nepochybuji ovšem, že nám zdraží jiné věci,“ ušklíbl se Švehla.

Radomír Halama z Vyškova dojíždí každé ráno autem do práce do Kroměříže. Ceny paliva proto pravidelně sleduje. „Není to příjemné. Dvě koruny na litr vám udělají hodně,“ postěžoval si Halama. Šetřit se ale podle něj dá i jinak.

„Záleží taky na druhu paliva, kvalitní benzin dokáže výrazně spotřebu snížit,“ nabídl řešení Halama.