Město si na rozsáhlé opravy vzalo úvěr 85 milionů korun.

„Rekonstrukce byla rozdělena na etapy tak, aby byl vyřešen havarijní stav, ale zároveň, aby po dokončení této části bylo Sport centrum plně funkční,“ uvedla mluvčí radnice Hana Helsnerová.

Jako první byly odstraněny původní vnitřní rozvody veškeré technické infrastruktury. Následovala oprava vzduchotechniky a rozvodů elektřiny. Stavaři museli také vybudovat zcela novou bazénovou vanu.

„Rozměry bazénu zůstávají stejné, tedy 12,5 metru na 25 metrů. Zábavní vodní prvky v podobě trysek a tobogánu jsou situovány do pravé části bazénu. Vybudována byla i veřejná vířivka, která není součástí bazénové vany,“ popsala mluvčí.

Finská sauna, infra kabina i parní komora

Rekonstrukcí prošel i takzvaný saunový svět. „Nyní je k dispozici prohřívárna finské sauny s kapacitou 20 osob, infra kabina s kapacitou pro dvě osoby a parní komora s kapacitou pro sedm osob. Pro vychlazení lze použít venkovní vychlazovací bazén, ochlazovací kbelík nebo sprchu,“ sdělila Helsnerová.

V prvním patře sportovního centra pak vznikl zrcadlový cvičební sál, rekonstrukcí prošel také vstup ke squashovým kurtům.

Změny v restauraci, recepci i ceníku

Změny se dočkala také přilehlá restaurace, která má nově prosklenou stěnu. Recepce je pak oproti té původní rozšířena.

„Nový provozovatel nyní interiér a vybavení upravuje tak, aby i restaurace mohla být co nejdříve otevřena,“ řekla mluvčí.

Kvůli rekonstrukce a rostoucím cenám energií prošel změnou také ceník. Hodinové vstupné do bazénu pro dospělého tak nově činí 100 korun. Děti, studenti a senioři pak zaplatí o dvacet korun méně.

„Kdybych vzal celou rodinu, tedy dva dospělé a dvě děti, zaplatíme skoro čtyři stovky za hodinu. A to nemluvím o tom, že děti tam budou chtít být mnohem déle. Ta cena je na mě prostě příliš. Raději zaplatím za naftu a pojedu do Kroměříže. Ve výsledku na tom ještě ušetřím,“ řekl Deníku David Chytil.

Městský úřad v Holešov. Ilustrační foto
Koho byste chtěli za starostu či starostku Holešova?

Kromě bazénu a sauny nabízí holešovské Sport centrum také řadu dalších sportovních aktivit.

Vstupné je v takovém případě možné kombinovat s návštěvou bazénu. Lidé také mohou využít zvýhodněných vstupů díky permanentkám.