Barmanství se podle svých slov věnuje asi patnáct let. „Vystudoval jsem střední hotelovou školu a absolvoval základní barmanský kurz. Pak jsem objevil další styly, především takzvaný Flair bartending," říká přední český barman.

V kurzech, které vede, se během pěti dnů studenti musejí naučit až padesát receptů na koktejly.

„Každý den je z toho zkouším. Musí se naučit veškerou teorii co se týká historie, zbožíznalství a také celkové práce za barem. Na závěr kurzu si potom studenti vylosují dvě teoretické otázky a dvě receptury z těch padesáti koktejlů, které musí znát . Jeden z nich mi pak namíchají za barem, aby prokázali, že znají postup a jak vypadají láhve," vysvětluje Neumann.

K jeho profesi patří i trochu nezbytné show. Učí své studenty i jejím zákonitostem?

„Učím i neučím. Kladu důraz na ty základní znalosti, ale samozřejmě jim také ukážu, jak se hází sklenicemi, brčkem, ubrouskem, prostě jak pobavit hosta na baru. Ale nezkouším z toho, jak je kdo zručný, jestli to umí," ujišťuje David.

Dodává, že rychlost osvojení barmanských triků záleží vždy na zručnosti dotyčného.

„Ukázal jsem studentům asi čtyřicet různých věcí, a myslím, že takových třicet po kurzu určitě budou umět. Chce to ale dál trénovat a rozvíjet se. Předal jsem ji jen takové základy, je na nich jak to budou dále pilovat," poznamenává barmanský šoumen.

Kurz barmanství a flair workingu vedl minulý týden na Střední hotelové škole v Kroměříži.

„Se studenty se sejdeme v devět hodin ráno a jedeme až do pěti odpoledne, s tím, že máme přestávku na oběd," přibližuje barman, který na kroměřížskou hotelovku často jezdí také jako hodnotitel soutěží.

Podle něj se vše organizuje zhruba dva měsíce dopředu. „Čtrnáct dní před začátkem se studenti přihlásí závazně a jsou uvolněni z vyučování. Kurz stojí čtyři tisíce a myslím, že tak polovina z nich si ho platí sama, protože by se tím chtěli živit. Zbytku to zaplatí rodiče," dodává David.

Na konci kurzu dostanou jeho žáci certifikát, který zašťiťuje Česká barmanská asociace.

„Stávají se tak součástí určité barmanské školy, která má několik stupňů. Toto je první krok, pak to pokračuje třeba jednodenními školeními nebo letními kempy," upřesnil Neumann.

Do kurzu se mu přihlásilo deset studentů ze všech ročníků hotelové školy.

„Učí se nejen míchat drinky, ale také jak se chovat za barem, jak připravit dobrou kávu, jak správně natočit pivo a tak podobně. Není to jen o tom, že bych je učil, jak se dělají takové ty parádičky s láhvemi. V kurzu jde o to, aby věděli, jak má drink vypadat, jak má chutnat, popřípadě co se k sobě hodí, " usmál se Neumann.