Bařice /FOTOGALERIE/ -Velké Těšany - S menšími dopravními komplikacemi musejí až do konce září počítat motoristé projíždějící Bařicemi.

Úsek silnice o délce zhruba dvaasedmdesát metrů totiž opravují dělníci. V místě platí částečná uzavírka, na kterou upozorňují výstražné značky. Od poloviny září pak doprava bude stažena do jednoho jízdního pruhu.

„Opravu odvodnění a povrchu cesty včetně položení nové obrusné vrstvy v hodnotě téměř pět set tisíc korun realizuje pro Ředitelství silnic Zlínského kraje (RSZK) jedna přerovská společnost,“ informoval ředitel RSZK Bronislav Malý.

Finančně se na akci podílí také obec Bařice-Velké Těšany, která zajišťuje opravu chodníků a výjezdů, dále pak výstavbu nástupišť autobusových zastávek a položení obrubníků. Při této příležitosti chtějí zastupitelé nechat udělat i nové čekárny pro cestující.

„Namísto stávající plechové ve směru od Těšnovic vznikne nová montovaná. V protisměru, kde žádná doposud nebyla, plánujeme novou, menší čekárnu. Od května je pak nová zděná ve Velkých Těšanech,“ vysvětlila starostka Bařic-Velkých Těšan Věra Halamová.

Obě akce platí obec částečně z rozpočtu a z dotace. „Od Zlínského kraje jsme získali 292 tisíc korun na čekárny. Zbylou část okolo šesti set tisíc hradíme ze svého rozpočtu,“ upřesnila Halamová.

Stavební úpravy na silnici prozatím podle ní žádné potíže v obci nezpůsobily, hůře možná bude za pár dnů či týdnů.

„Teď přes prázdniny je doprava klidnější, ani autobusů moc nejezdí,“ podotkla Halamová.

Mnozí občané Bařic se pak hlavně těší na nové zastávky. „Hluk na chvíli přežijeme, i když ještě pořádně nevíme, jak to tady pak bude vypadat. Samozřejmě jsme ale rádi, že se nám tu dělá nová a hezčí zastávka,“ míní například Vlasta Paštěková.