„Foto point je moderní, nadčasový a představuje atraktivní a neotřelý způsob, jak prezentovat Kroměříž přímo v terénu i na sociálních sítích,“ uvedl starosta Kroměříže Tomáš Opatrný. „Turisty i místní chceme více motivovat k pohybu a pobytu v přírodě, a právě foto pointy bývají atraktivním cílem. Lidé se u nich fotí, své úlovky sdílejí na sociálních sítích a tím přispívají k propagaci města,“ doplnil radní Jiří Kašík, který má na starosti oblast kultury a cestovního ruchu.

„Rám má rozměry 2,6 x 3,4 m a jeho konstrukce je navržena s důrazem na bezpečnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům, což zajistí jeho stabilitu v různých klimatických podmínkách,“ popsal mluvčí radnice Jan Vondrášek s tím, že součástí je také selfie point, který umožní návštěvníkům snadno umístit telefon a dodá fotorámu další rozměr interakce a propojení s digitální érou.

Bruno znovu vyplouvá. Lidé se mohou plavit po řece Moravě z Kroměříže do Kvasic.
Bruno znovu vyplouvá. Lidé se mohou plavit po řece Moravě z Kroměříže do Kvasic

Realizaci díla radnice svěřila studentům Střední školy nábytkářské a obchodní v Bystřici pod Hostýnem, kteří převedli motiv rámu se srdcem do umělecké podoby. Na originálním díle pracovalo šest žáků z prvního a druhého ročníku oboru Umělecko-řemeslné zpracování dřeva. Během práce se setkali s řadou úskalí, mezi nimiž dominovaly zejména velké a prostorově náročné kusy dřeva.

„I přes tyto výzvy se jim ale podařilo zvládnout všechny technické i tvůrčí aspekty projektu a výsledný fotorám je důkazem jejich dovedností a odhodlání. Práce je nejen bavila, ale také jim poskytla cenné zkušenosti, které využijí ve své budoucí kariéře,“ uvedl zástupce ředitele školy pro praktickou výuku Radim Marušák.

Střední školu nábytkářskou a obchodní v Bystřici pod Hostýnem zřizuje Zlínský kraj. „Práce jejích studentů na foto pointu je dalším příkladem úspěšné spolupráce města Kroměříže a hejtmanství, kterou se v tomto volebním období snažíme společně s vedením Zlínského kraje rozvíjet,“ uzavřel Opatrný.