„Přijel jsem sem z Přerova s Velorexem, rok výroby 1956. Vlastním ho už třiadvacet let a stále je pojízdný, jinak by tu nebyl. Zakoupil jsem ho v Přerově u jednoho mladého kluka za 800 korun. Tehdy to byl vrak, pořádně jsem si na něm vyhrál. Teď už ani nemá původní motor,“ svěřil se například Karel Široký z Přerova.
S letitou hasičskou stříkačkou sem dorazili zase dobrovolní hasiči z Vlčkové.

Nablýskaní pradědečkové zájemcům dokázali, že ještě nepatří do šrotu

„Máme tady s sebou ruční dvouválcovou stříkačku, kterou vlastníme už od roku 1928. Zakoupili jsme ji kdysi od hasičů z Kašavy. Nyní je stále funkční, ale k požárům s ní už nevyjíždíme,“ vysvětlil s úsměvem Vladimír Branek z Vlčkové.

Velkým unikátem byl mezi vystavovanými exponáty letitý monomotocykl. „Jedná se o motocykl s jedním kolem, kdy řidič sedí uvnitř. S tímto veteránem sem přijel pan Pavelka z Napajedel. Kromě toho na letošní ročník dorazil i s motocyklem na parní pohon, který sám zhotovil,“ sdělil za pořadatele Miroslav Skutka. „Přijelo nám sem 138 vozů a dvacet hasičských stříkaček. S vozem z roku 1961 dorazil majitel až z Ostravy. Jinak tu převažují vlastníci veteránů z bývalého zlínského a kroměřížského okresu. Pro veřejnost byly připraveny mimo jiné ukázky hasičské techniky či okružní jízda po městě Holešov,“ podotkl organizátor.