6. června už od samého rána byla celá rodina na nohou a vynášela ze zatopené garáže všechny věci, které v místnosti zůstaly, když přišla přívalová vlna. „Noc jsem vzhledem k tomu, že jsem byl docela sedřený z toho uklízení, strávil poměrně dobře. S manželkou to ale bylo horší,“ svěřil se Miroslav Kratochvíl.

Vše, co skončilo pod vodou, je podle majitele domu na vyhození. „Bylo to hrozně rychle. Najednou se po cestě přihrnula voda a během chvíle jsme měli garáž zcela zatopenou. Podařilo se nám naštěstí zavčasu vytáhnout pouze auto, ale zbytek už jsme neměli vůbec žádnou šanci uchránit,“ posteskl si.

Kalná voda v úterý večer dosahovala v jeho garáži do více než metrové výšky. „Nic podobného jsem ještě nezažil. Jednou jsme tu měli tak pěticentimetrovou vrstvu vody, ale to byla úplně hračka oproti tomu, co tu máme teď. Nevíme ani, jak dlouho nám bude trvat, než to tu všechno dáme do pořádku,“ dodal a bezradně ukázal na úplně promáčenou místnost plnou bláta.

Škody, které mu velká voda způsobila, však zatím ještě nedokáže odhadnout. „Máme promáčené zdi, takže je teď otázkou, jestli až vyschnou, nebudeme muset udělat úplně novou omítku. Máme taky obavy, aby nám z té vlhkosti nezačaly plesnivět zdi a nerozšířilo se to až do obytných prostor,“ strachuje se Miroslav Kratochvíl. Dům však měli naštěstí pojištěný. „Dostali jsme informaci, že by se na to z pojišťovny mohli přijít podívat do čtyř dnů, takže pak uvidíme,“ zamyslel se majitel domu.

Bláto a vodu Kratochvílovi sice uklidí, vzpomínek na dramatické okamžiky se však jen tak nezbaví. „Máme strach, že by mohla voda zase přijít, jen doufáme, že to, co se stalo, bylo to nejhorší, co kdy mohlo přijít a už se to nikdy nebude opakovat,“ doufá Miroslav Kratochvíl.