Nechyběly obří koule, žebřík siláků, zametač, lidský stolní fotbal ani například bungee aréna. Pro zábavu si atrakce mohli vyzkoušet děti i dospělí. Své síly na nich změřilo také osm soutěžních týmů.

Připravené atrakce přilákaly mnoho návštěvníků. Děti i dospělí si vyzkoušeli, jaké to je přeskakovat z jedné obří koule na druhou, proběhnout se padesátimetrovou překážkovou dráhou Maad Bounce nebo vyskákat po žebříku jen s pomocí rukou. Ti nejodvážnější skočili z výšky pěti metrů.

Někteří návštěvníci přišli na akci náhodou, jiní návštěvu plánovali dlouho odpředu.

„S dětmi jsme se rozhodli jít na Drtivou porážku už dávno. Holky si to tu užívají, jen ta nejmladší je zklamaná, že nemůže přeskakovat velké koule, protože je moc malá. Čekali jsme ale, že tu bude víc atrakcí,“ říká návštěvnice Kateřina Dostálová.

Větší skupinky mohly změřit síly v lidském stolním fotbalu. Pravidla byla stejná jako u klasického stolního fotbalu, místo figurek ale hráli sami lidé na pozici brankářů, obránců a útočníků. Přitom stále v rukou drželi tyče dlouhé přes celé hřiště a omezovaly tak jejich směr a pohyb.

Osm oficiálních soutěžních týmů nastoupilo po jedenácté hodině k první disciplíně, kterou byl žebřík siláků. V soutěži na čas nejlépe obstál tým Zoltán.

„Škoda, že jsme dopředu nevěděli, jak moc nám to půjde. Využili bychom žolíka, tedy možnost získat za jednu soutěž dvojnásobný počet bodů. Jinak jsme samozřejmě s naším výkonem spokojení,“ poznamenává Lenka Dostálová z týmu Zoltán.

Zoltáni na Drtivou porážku nijak netrénovali.

„O soutěži jsme se dozvěděli na Vybarveném běhu, tak jsme se s kamarády domluvili a sestavili tým. Nijak jsme netrénovali, věděli jsme ale zhruba, do čeho jdeme, protože jsme sledovali zahraniční pořad Wipeout. Přesto nás dokázal překvapit zametač, protože jsme nevěděli, že se vrací zpět, takže jsem hned spadla a narazila si záda,“ dodává Lenka Dostálová.

O akci se na Vybarveném běhu dozvěděl také tým Introvertů.

„Tak se nám to s kamarádkami zalíbilo, že jsme donutily další členy týmu, aby se k nám přidali. Vždycky jsme sledovali Drtivou porážku v televizi, a je skvělé, že si to konečně můžeme sami vyzkoušet. Šli bychom klidně i další rok,“ pochvaluje si soutěž kapitánka týmu Introverti Kristýna Vávrová.

O první místo v soutěži se nakonec podělily týmy Pirátská pětka a Dracarys, kteří shodně vybojovali 350 bodů. Třetí místo získaly Divoké Kudlovice s 340 body, a to navzdory tomu, že se jejich členové přihlásili na poslední chvíli místo chybějícího týmu Důchodců.