Na sjezdovkách se ale díky technickému sněhu daří udržovat pokrývku ve výši až osmdesáti centimetrů.

Ski areál Troják například hlásí pro lyžování ideální podmínky. Počasí sice příliš nepřeje, ale středisko si vypomáhá technickým zasněžováním.

„Vrstva technického sněhu je sedmdesát centimetrů. Pokud to počasí dovolí, stále zasněžujeme. Teď se teploty hodně střídají, takže čekáme vždy na to, pokud jsou opravdu vhodné podmínky a mrzne," informoval Deník pracovník střediska Jan Hradil.

Mnohé lyžaře prý odrazuje počasí v nížinách. Na Trojáku však na návštěvníky čeká upravená sjezdovka a výborné podmínky.

„Návštěvnost posledních dnů je slabší, lidé se totiž bojí jezdit na hory, když v nížinách rostou pampelišky. Sjezdovka je však plně k dispozici," dodal s úsměvem Hradil.

Také majitel Ski areálu Rusava Miroslav Ludvík si podmínky pro lyžaře na sjezdovce velmi pochvaluje.

„Vrstva sněhu je od padesáti centimetrů do jednoho metru. Lyžařské podmínky jsou špičkové a stále ještě zasněžujeme. I návštěvnost se začíná zlepšovat," pochvaloval si majitel.

Na hlavní sjezdovce na Stupavě se momentálně nachází osmdesáti centimetrová pokrývka sněhu. I tady se stále zasněžuje a pracuje na rozšíření sjezdovky.

„Snažíme se o rozšíření sjezdových ploch do boků a pokud bude mrznout chystáme se zasněžit také horní vlek na hřebenu. Musí však mrznou a foukat příznivý vítr," upozornil majitel areálu Lubomír Orel.

Návštěvnost hodnotí stejně jako v ostatních areálech, vše se odvíjí od počasí. „Když je dobré počasí, tak lidé přijdou, bohužel nám moc nepřeje a návštěvnost je zatím podprůměrná," posteskl si Orel.